svieti niekomu kontrolka check

riosporty
Příspěvky: 24
Registrován: ned srp 05, 2007 10:03 am
Bydliště: Zvolenská Slatina

svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od riosporty »

neviem či máte niekto podobnú skúsenosť, začala mi svietit kontrolka check na kia rio?
Rio sporty 1,4
Reklama
 

JIRJIR
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 04, 2007 1:22 pm

Příspěvek od JIRJIR »

zkušenost nezkušenost, budeš muset do servisu.
KIA RIOII CRDI
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Příspěvek od matko1000 »

ako si dopadol s tou kontrolkou?
riosporty
Příspěvky: 24
Registrován: ned srp 05, 2007 10:03 am
Bydliště: Zvolenská Slatina

Příspěvek od riosporty »

Vymenili sviečky, prestalo svietit, ale pri studenom štarte sa nejde rozbehnúť a zavše blikne kontrolka. V servise mi povedal, ze je to skrat v elektronike, že najprv vymenia sviečky, ak nepomôže, tak indučku potom riadiacu jednotku. Ešte neviem čo mám zlé. Musím ešte zbehnúť do servisu, asi mi budú teraz meniť indučku :cry:
Rio sporty 1,4
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Příspěvek od matko1000 »

Potom daj dalsie info.
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Příspěvek od petokilian »

ahojte dnes sa mi tiež rozsvietila kontrolka check,tak som zbehol do servisu,tam to nahodili na diagnostiku.ked prišiel mechanik tak sa ma pytal či som mal problem rano s štartovanim.žiaden problem s tym.tak mi povedal keď sa to bude opakovať tak mam priniest oba kluče od auta ,že to preprogramuju.toť vše.čau peto.
matoni
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 29, 2008 10:21 am
Bydliště: bratislava

svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od matoni »

mne sa to rozsvietilo ked boli mrazy a tiez mi kolisali otacky, tak som siel do servisu, akurat som mal aj 15tisisc tak som isiel na garancku a vraj to napojili na pocitac a nevyhodilo im to ziadnu poruchu....vraj mam tankovat kvalitnejsi benzin.... a tiez som sa stazoval na to ze obcas ide tazsie zaradit jednotka aj dvojka a na to mi povedali ze to na vsetkych riach....
ka rio sporty, tropical red
lutranet
Příspěvky: 19
Registrován: ned pro 02, 2007 9:02 pm
Bydliště: PRESOV

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od lutranet »

matoni píše:mne sa to rozsvietilo ked boli mrazy a tiez mi kolisali otacky, tak som siel do servisu, akurat som mal aj 15tisisc tak som isiel na garancku a vraj to napojili na pocitac a nevyhodilo im to ziadnu poruchu....vraj mam tankovat kvalitnejsi benzin.... a tiez som sa stazoval na to ze obcas ide tazsie zaradit jednotka aj dvojka a na to mi povedali ze to na vsetkych riach....
Presne ale presne to iste sa stalo aj mne ale ja som mal 1000 km tak som tam drbol shell V-POVER a taku velku ..... to pomohlo, benzinom to nieje,nepemetas si kolko si mal benzinu v nadrzi? mne ked sa to stalo tak svietila rezerva v oboch pripadoch a nastartoval az na druhy krat
KIA RIO II SPORTY 1,4 Polar Silver
matoni
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 29, 2008 10:21 am
Bydliště: bratislava

Příspěvek od matoni »

to si nepametam ale robilo to asi tak tyzden dva kazdy den, ja tankujem na shellke alebo esse tak si tiez myslim ze benzinom to nie je...pred tym som sice tankoval na hypernove ale jak to zacalo robit zmenil som pumpu ale prd to pomohlo...a pametam sa ze raz este ked som mal asi 10tisic km somnevedel nastartovat, chytilo to az na treti stvrty krat chcel som ist hned do servisu ale odvtedy to uz nespravilo-chyta hned a to mam teraz uz17tisic....hlavne ze to dali na pc a neukazalo im tam nic..tak som somar podla nich ja.ale musia vediet ze tieto ria maju tieto muchy...darmo, sme na slovensku,pekne pockaju kym padne zaruka a potom budu kasirovat tazke prachy.....
ka rio sporty, tropical red
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Příspěvek od petokilian »

ahoj zatial to ide dobre mam len nabehane 2300 km uvidime ďalej čo bud e keš sa niečo vyskytne dam veďieť .čau peto
králas
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 27, 2008 8:53 pm
Bydliště: Štětí

Příspěvek od králas »

Mě svítila v souvislosti s kolísajícíma otáčkama za studena přehráno a vše OK.
Kia rio II - 1,4 LX+ modrá
doro
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 20, 2008 1:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od doro »

Noo ja mam tez niekedy problem so startovanim, ak auto je studene a ze postoji 2-3 dni von...zda sa mi ako by bola slaba bateria.V servise som bol uz asi 3x...vsetko je v poriadku, mam si to odsledovat a prist k nim...chcu rozobrat cele auto a zevraj mozno potom zistia co je s tim.Minule som nastartoval a auto zdochlo...stratilo otacky,alebo ja neviem cim to bolo na druhy start uz problem nebol.Auto bolo opat studene.
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od staf »

matoni píše:a na to mi povedali ze to na vsetkych riach....
toto je super konstatovanie. mne sa kyvu pedale, hlavne spojka. tak som bol v servise, tam sa pozrel na dalsie 2 ria co tam mali, na oboch to bolo take tak sa to uzavrelo tym ze to je normalne :-/
PS. tiez mi sem tam po starte klesnu na sekundicku dve otacky niekam pod 500, ale zatial vzdy to rozdychalo a neskapalo
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Toudy
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 08, 2008 12:00 pm
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od Toudy »

Caute.Mne zacala svietit kontrolka zasiel som do servisu napichol to na pc,ze je chyba v programe.Povedal ze ked to spravy mam zajst do BB do servisu ze mi daju novu diagnostiku stalo sa a uz mam novu diagnostiku neni ziaden problem zo startovanim vobec ani pred tym nebol problem zo startovanim.Chyta bez problemov najazdene 6700 km.Vela stastnych km zelam majte sa
Kia Rio Sporty 2007-08
rastos
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 21, 2008 10:03 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od rastos »

staf píše:PS. tiez mi sem tam po starte klesnu na sekundicku dve otacky niekam pod 500, ale zatial vzdy to rozdychalo a neskapalo
Chod si tam dat prehrat novy software. Nebude ti to potom robit a aj rozbiehat so studenym motorom sa bude lepsie.
Kia Rio 1.4 LX+
Odpovědět