olej v chaldiacej zmesy

Odpovědět
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

olej v chaldiacej zmesy

Příspěvek od vko06 »

Nazdar. Ma niekto z vas taky problem, ze mal olej v chladiacej zmesy? Ak ano co to moze byt? Ja tipujem bud vadny vymennik, tesnenie alebo este to vidim na tesnenie hlavy valcov alebo samotnu hlavu :(. Som uz objednany v Motor-car Kosice, len neviem ci mi staci kreditka alebo si mam vybavovat hypoteku :/. Poradte ak mal niekto podobne skusenosti.
Auto: KIA Rio r.v.2009 1,5CRDi VGT 126000km.
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
Reklama
 

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: olej v chaldiacej zmesy

Příspěvek od zulyk »

tak ako si dopadol? co nasli v ke? :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: olej v chaldiacej zmesy

Příspěvek od vko06 »

no tak nakoniec to nie je ani olej,ale zevraj vyfukove spaliny. Co nasvedcuje k tomu ze chladic EGR je vadny, teraz mi ho odpojily a vycistili chladiaci system. mam pojazdit cca 1000km a uvidime ci bude spinit vodu zase. Ale nepotesila ma informacia, ze novy chladic stoji 430e bez DPH. Uvazujem, ze zozeniem pouzity. Je nevyhnutne ten chladic tam mat ? viem, ze je to kvoly emisiam. starsie auta nemali na EGR chladic tak teraz nevieem ci je to nevyhnutne mat. Ma s tym niekto skusenosti? este dodam, ze motor car kosice ma sklamali na plnej ciare. 1-2 dnovy ukon mi riesia uz tyzden a kazdy den sa vyhovaraju ze zajtra to uz bude. a ze na dajake gumicky ci tesnenie cakaju uz dni. Lenze suma nenaznacuje ze by len cakali, kazdym dnom stupa, zatial som na 107e len za to ze mozno to je chladic EGR. Zajtra mam ist pre auto potom dam vediet ako sm dopadol.
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: olej v chaldiacej zmesy

Příspěvek od zulyk »

tiez nemam najlepsie skusenosti s kosicami, tak som zvedavy, ako to dopadne u teba :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: olej v chaldiacej zmesy

Příspěvek od vko06 »

Auto Uz mám naspäť s tým ze mám sa vrátiť ešte na opakovane preplachnutie chladiaceho systému, nakoľko nedá sa 100% vycistit na prvý raz. V servise mi nenamontovali spodný plast nárazníka aby ho pri preplachovani nemuseli znova odmontovavat, ze mi ho odložia a nakoniec namontujú spať. Síce sa im to nepáčilo ale ja som si ten plast vypýtal nech mi ho dajú ze ak tak donesiem ho spať. Ale ja uvažujem ze prepláchnem si to sám a ci vôbec ten chladic je tam potrebný ci ho dám vymeniť. Viacerí servisaci mi hovorili ze to slúži na skorší ohrev vody a tým aj motora na prevádzkovú teplotu nič iné. Je to diskutabilné ako potreba celého EGR systému, takze zatiaľ zbieram informácie.
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: olej v chaldiacej zmesy

Příspěvek od vko06 »

Sice po dlhsej dobe, ale aspon sa zverim ako som dopadol. Nakoniec som sa rozhodol, ze to urobim svojpomocne a nebudem platit nehorazne peniaze servisu. Takze urobil som "bypass" na EGR chladici( spojil som navzajom privod a odvod vody mimo chladica). Vycistil som cely chladiaci system ( asi 3 x som precistil specialnym cisticom, vymyl vyrovnavaciu nadobku), zohnal som pouzity chladic na EGR (za 50€ aj s dovozom). Namontoval som ho a zapojil vsetko ako ma byt, nalial chladiacu zmes a je to. Odvtedy to funguje ako ma. Uz budem obchadzat servis ak sa to bude dat. Vyslo ma to na cca 60€ + moj cas oproti 500€ za chladic + praca servisu + 2-3x precistenie chl. systemu.
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
Odpovědět