Tvrdy brzdovy pedal po nastartovani - vadny posilovac?

Odpovědět
kypo
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 19, 2010 12:10 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Tvrdy brzdovy pedal po nastartovani - vadny posilovac?

Příspěvek od kypo »

Zdravim.

Mam KIA Rio 1,4 benzin r.v.2006, najazdenych 98 000km.
Za nejaky mesiac idem na velky servis, budem menit olej, filtre, brzdove dosticky, rozvody... Vsetko uz mam nakupene.

Ale vyskytol sa mi dost zavazny problem. Po nastartovani auta rano, ked je vychladnute prejdem od baraku cca 150m k prvej krizovatke,stupim na brzdy a pedal je totalne tvrdy, ako keby nesiel posilovac, skoro som nedobrzdil... Proste treba nato zatlacit jak na starej Skodovici aby to brzdilo. Pri dalsom brzdeni je to uz lepsie a po cca 3-4x stlaceni brzdoveho pedalu je to v normale. Stalo sa mi to zatial asi 5x vzdy po nastartovani, ked auto dlhsie stoji. Brzdovej kvapaliny je tam dost. Co to moze byt, posilovac zeby skapinal? Chcem to dat pozret pri tom servise, ale neni to ziadny znamy, tak nechcem aby mi akoze kontrolovali cele auto a nauctovali si za to neviem kolko...
Okrem toho mi uz asi cca 2 mesiace tiez vzdy po nastartovani popiskuje remen na servo riadenia, potom to prestane, piska aj ked sa vytoci volant do krajnej polohy, ale toto je znamy problem, remen sa vymeni, uz ho mam kupeny, len ci to nahodou nemoze mat suvislost, neviem kade vsade ten remen vlastne ide a co vsetko pohana...
KIA RIO 1,4 benzin, r.v. 9/2006
Reklama
 

visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Tvrdy brzdovy pedal po nastartovani - vadny posilovac?

Příspěvek od visna »

uz som ti to pisal na druhom fore, inak ak to bude posilovac, co ti najskor asi aj v servise povedia, tak si pekne zacvakas. Druha vec by bola kupit starsi posilovac, na internete je dost buraciek a aut na ND tak tam by si zohnal urcite lacnejsie
RIO II 1,4 sporty 2008
Odpovědět