ložisko na kia rio

petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od petokilian »

Nie vobec vymenili mi ložisko a v ramci akcie aj dezinfikovali klimu a popriali bezpečny navrat domov,mile. :D
Reklama
 

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od zulyk »

ok, dikes za infa, ja som tu otazku len tak nahodil, aby som nahodou nemusel potom robit tu geo sam, dikes este raz :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od vko06 »

Nazdar, tak mne zacala hukotat predna naprava,lava strana. Predpokladam su to loziska, idem volat do servisu ci sa mi na to pozru. Pevne dufam ze mi to urobia v ramci zaruky. Mam najazdene nieco pod 60000km ... zda sa mi to ze skoro odisli. Ma niekto skusenosti s Motor-car Kosice ci to riesia v zaruke ?
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od vko06 »

No takze servis mi potrvdil ze je to lave predne lozisko .. lenze ho nemaju na sklade a ani termin nemaju volny v dielni len na piatok. Nakolko dost som odkazany na auto som sa ich spytal ze co teraz ked ja denne najazdim 80km... odpoved bola : malo by to vydrzat tolko.....no tak velmi ma neupokojili ale tak hadam vydrzi to ..... inac pristup servisu hodnotim kladne pri vybere terminu sa snazili mi vyjst v ustrety ....takze uvidime v piatok. Nema niekto skusenosti s vydrzou tych lozisk? vydrzia mi este cca 300km ?? hucanie zacalo pred tyzdnom .
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od stevefun »

mne tiez ľave predne straaasne hučalo a neriesilo sa to 2-3 tyzdne ..., teda vydrzat by to malo (myslím :D )
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od zulyk »

jazdi opatrnejsie a malo by to v pohode vydrzat :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od visna »

Na tomto aute som s huciacim loziskom najazdil cca 1000 km, na starom aute to bolo priblizne 3000 km takze sa ukludni a daj si pivecko.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
Lejto
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12 pm

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od Lejto »

Ja mam nabehanych 47000km a žiadne ložisko som ešte nevimeňoval. A vy tu spominate 13000 až 15000km čo to je.
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od visna »

mne museli menit lozisko pri 90 000 km, no je to individualne, niekomu vydrzia loziska 200 000 km niekomu 15 000, a nie je to iba na kiách, opytajte sa takych majitelov fábii, to by ste sa divili.
RIO II 1,4 sporty 2008
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od vko06 »

Takze lozisko vydrzalo a vymena prebehla v poriadku :)a vsetko zadarmo .... odvtedy som uz absolvoval aj 4.garancku na ktorej som im povedal ze ked uz menili lave predne nech sa pozru aj na prave, a ba, treba aj to menit ...takze este jedna navsteva servisu ma caka ... ale aspon umyju auto a vycistia interier :)
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od BatoNR »

Menil uz niekto z vás lozisko na remenici resp. remenicu? Kolko to stálo?

Myslim tu remenicu co je ceeeeelkom hore, tu co je najvyssie umiestnena zo vsetkych. Ak sa nemylim tak sluzi na hydraulicky posilovac. Ked som bol na garancke tak mi vraveli ze aby som sa pripravil na vymenu lebo obcas tenucko zapiskala na kratku chvilu. Teraz ako sa ochladilo tak uz ho je viacej pocut. V kabine je ticho a je to pocut iba pri otvorenej kapote.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
taotao
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 11, 2014 8:37 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od taotao »

zdravim, vcera sme menili lave predne lozisko na Riu, to pred tym tam vydrzalo 200km. S povodnym loziskom som na behal 99000km. Kupil som lozisko a dal ho vymenit. Vydrzalo 200km. Otec niekedy opravoval auta, ale uz je dochodca a od zaciatku mi tvrdil, ze lave predne lozisko nie je vporiadku. Zaciatkom myslim kupu noveho Ria v r.2008 . Tak prislo na rad tretie lave lozisko, ale za asistencie otca. Ten automechanik ho tam nalisoval tak napevno, ze naboj sa uz nedal pretocit volne rukou. Lozisko sme vylisovali von, otec zmeral dieru mikrometrom, bola mensia o 0,1mm oproti lozisku. Tak ho upol do sustruhu a chcel naboj upripravit a tam sme zistili, ze diera je ovalna (klasicke vajce). Po zrovnani diery natlacil lozisko, cele to zmontoval a vysledok je neskutocny. Auto ide ovela tichsie ako po kupe. Zlepsilo sa riadenie, je teraz take presne a ovela tuhsie. Neskutocny rozdiel. 6 rokov som zil v tom, ze Rio ma hlucny podvozok a celu dobu to bol zly naboj. Otec mal pravdu, stara skola.
janka123
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 10, 2014 11:48 am

Re: ložisko na kia rio

Příspěvek od janka123 »

Ahoj taotao,
ja sa chystam dat menit prave lozisko, teda aspon myslim ze je chyba v lozisku. Ked bocim dolava, tak mi huci od praveho kolesa. Idem s tym do servisu, tak som zvedava co povedia a ako to urobia. Chcem sa opytat ci si daval original kiacke lozisko, alebo aku znacku a co ta cenovo vyslo. dik
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW 10/2008 Black
Odpovědět