Garančné prehliadky

Odpovědět
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Garančné prehliadky

Příspěvek od tomasko007 »

Keďže som nikde nenašiel možnosť presunúť príspevky z inej témy sem, takže staré príspevky o garančných prehliadkach sa nachádzajú tu :
téma : pokec o riu
link na tému : https://www.kia-club.net/viewtopic.php? ... 7&start=45
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Reklama
 

BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

Toto je cena prehliadky po 30.000 km. Tu je podrobny rozpis faktury:

Druh cinnosti.............................MJ..........................Euro za MJ(vratane DPH)..................Euro spolu (vratane DPH)
servisna prehliadka (praca)...........3,5 hod.........................26,66..............................................93,32
Shell Helix U 5W-40 S.................. 3 lit.............................20,88..............................................62,65
Zimna zmes ostrekovac................2 ks...............................1,91...............................................3,82
Filter olejovy..............................1 ks...............................7,26..............................................7,26
Filter pelovy...............................1 ks..............................26,72.............................................26,72
Zapalovacia sviecka....................4 ks...............................4,69..............................................18,74
Shell Donax YB 0,5lit (brzdova)......1 lit.............................11,41...............................................11,41

Ked spocitate "Euro spolu" tak je to 223,92 Eur.

Ziadne sluzby navyse mi neboli poskytnute. Ziadne umytie auta, aj ked bolo spinave, ziadne vysavanie (aj ked nebolo by co).

Dnes som bol nalepit folie. Karkulka teraz vyzera skvelo. Nechal som nalepit stredný stupen, ktory prepusti 20% svetla. Cena za folie je necelych 110 Euro.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od tomasko007 »

93 € za robotu ? ... taky prijem za hodinu nema ani technik od F1 :D
21 € liter oleja ? ... na Ukrajine stoji tento olej asi 24 € - 25€ ale 4 litre ( original, nie nejaka "napodobenina" )
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Tomasko007 ... 93 eur za 3,5 hodiny roboty je uplne normalna cena v kazdom autorizovanom servise akejkolvek znacky (cest vinimkam) ta cena je normalna. Tak isto je normalna aj cena oleja. 700 korun za liter je tiez normalne... na slovensku v autorizovanych servisoch. Ano na ukrajine je olej lacnejsi, aj cigarety su tam lacnejsie aj alkohol je tam lacnejsi. Aj v polsku je to lacnejsie,nabytok,kahance,maso,naradie vsetko tam je lacnejsie. A v rusku je lacnejsia vodka....si predstav liter vodky tam kupis za nejake 2 eura. No parada.
RIO II 1,4 sporty 2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

visna - tebe sa zda cena oleja 700 SK za liter normalna ? autorizak ten olej nakupuje vo velkom v sudoch za par supov a to co uctuju je sialenstvo za co niesom ochotny vyhadzovat peniaze
A ta praca 3,5 hodiny ?? Ten mechanik co to robi je z osobitnej skoly ked to trva 3,5 hodiny ?? Ja fakt neviem co trva 3,5 hodiny na vymene oleja s filtrom, peloveho filtra , sviecok a doliatie ostrekovacov s vymenou brzdovky . Vsetky tie ukony bez brzdovej kvapaliny su realna 1 hodina prace .A aj o tej hodine by som celkom pochyboval z mojich predoslych skusenosti a co sa vymeny brzdovej kvapaliny tyka tak neverim ze to trva dalsie 2,5 hodiny co si uctuju .
Proste keby tie ceny servisnych prac boli aspon realne s nejakou marzou 25% dajmetomu , ale toto je uz svinstvo ked servis ma vyse 100% zarobky sam preseba zato .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

Takze damy a pani uprimne povedane myslel som ze budem platit viacej ako 223e. Mal som na to financny limit 300e. Takze som bol rad, ze to bolo iba 223e.

K tej cene prace poviem tolko ze neni tak davno co bol u nas doma opravar na pracku. Prisiel pozrel sa na pracku, odsroboval kryty, trochu pobehal so skusackou a povedal ze bud bude pokazene toto alebo hento a obidvoje opravy su drahsie ako nova pracka. Bol u nas necelu hodinu a minimalna taxa aku ma jeho firma je jedna hodina a to je 16,60e (500 Sk) a pritom ani pracku poriadne neopravil. Dalej u nas v robote mame tiez hodinovu taxu 16,60e a pritom sa jedna iba o kancelarsku (administrativnu) robotu, dalej viem ze pocitacovy technik pod 16,60e na hodinu nejde (a to je este z tych lacnych). Preto si myslim ze cena servisu na hodinu prace 26,66e je primerana. Mensie servisy su mozno lacnejsie, alebo tam kde je chudobnejsi region alebo vacsia konkurencia na trhu, ale u nas v Nitre je to takto.

K cene oleja. Mozno pre tych co maju ukrajinu, polsko... takpovediac za rohom je to dobry napad, ale ja som z Nitry.

Co my trochu vadi je to, ze mi auto neumyli. Pretoze tych cca 5e za zakladne umytie mohli zaplatit z vlastneho ako taky maly bonus, nech to pekne vyzera.

Som zvedavy na vase podrobne rozpisy faktur za servis.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

Neviem co tu riesis s olejom a ukrajinou a to ze si z nitry tak si rad aj za olej zo servisu v cenach 21,- € za liter s DPH ? Takych ako ty maju autorizaky velmi radi .
Ako ja som z Bratislavy a si predstav ze olej si objednavam niekde v Trencine a 4L = 45,5 ,-€ s DPH , doprava kurierom bezplatne .Kurier mi to doveze do firmi a poda pekne do rucky takze ne ze ukrajina ale este ani nemusim ist do obchodu co mam 2km od baraku :wink:
Tak ja teda naozaj neviem co to ma spolocneho s ukrajinou a polskom ze musis platit 21,-€ za liter oleja , proste to je nenazranost autorizovanych servisov, potom tam ale clovek pride par mesiacov pred skoncenim zaruky ze tuna nieco bucha, v kufri obcas nesvieti svetlo po otvoreni, pred cca. par tyzdnami rano po nastartovani sa motor triasol aj s celym autom a svietila na palubovke kontrolka chyby motora ktora sa rozsvieti obcas aj pocas jazdy atd. atd., auto Vam vratia s tym ze diagnostika = bez chyb, kontrola elektro zapojenia bez zavad , vozidlo vratene bez servisneho zasahu :arrow: vid. postup citroenu .
Pri stvrtej garancke bolo auto po zaruke a presne rovnake hore popisane zavady boli udane pri tej garancke ze proste obcas je pocut nejake buchanie v interieri auta a zvonka to nieje pocutelne, svetlo v kufri uz nesvieti vobec, a obcas sa po nastartovani rozsvieti kontrolka chyby motora / auto uz nebolo v zaruke a vyjadrenie technika aj cenova ponuka bola zaujimava nakolko diagnostika bola bez najdenej zavady ale ten nepravidelny chod motora po nastartovani sposobuje nejaky snimac cena xxx + podozrenie chyby Lambda sondy cena xxxx , buchanie je zrejme sposobene prasknutym silentblokom niekde cena xxx , svetlo v kufri - je potrebna vymena spinaca piatych dveri cena xxxx ..... ako ano presne toto je zaruka na automobil :!:
A to este ked clovek ma auto dva roky a najazdenych 30 000km a servis mu povie ze tlmic je zly kvoli nespravnemu pouzivaniu to ste urcite supli do nejakej jamy, hento je zle preto lebo to a to, ako autorizak to je vela penazi pre nic, ako chapem ked niekdo nema absolutne ziadnu moznost servisovania inde tak nech ide do autorizaku no ja im platit zbytocne peniaze za nic nemienim lebo takto to vychadza ze prvych 60 000km len na servisovani zaplatim desatinu ceny vozidla za ktoru som ho kupil - to neni normalne .
Akonahle je auto bez zaruky tak autorizovany servis by najradsej vymenil polku motora a polku auta , ale ked je auto v zaruke tak nic neriesia, ich uplne maximalne ukony pri ktorych sa idu pretrhnut je nahratie noveho softu do RJ a vymazanie pameti zavad a ked tak niecoho precistenie co sa vdaka nim este viacej po.....
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Samozrejme nikde nie je napisane ze si na garancku nemozes priniest vlastny olej (lacnejsi) bezne sa to tak robi.
No ale chcel som sa opytat ze ci niekto z vas nasiel lacnejsi autorizovany servis, ktory berie menej ako 600 -700 korun na hodinu (ked to tu tak kritizujete -matoss a tomasko 007) Proste som pisal ze tie ceny za olej aj pracu su uplne normalne v KAZDOM autorizovanom servise na slovensku bez ohladu na znacku. Dokonca by som povedal ze autorizovane servisy kia su este z tych lacnejsich. (bracho ma P 407) a s toho jeho servisu by vam prislo asi zle. No a nie kazdy je taky odvazny aby si od zaciatku na svojom novom aute menil olej sam. proste niekto chce mat zaruku. Ja sam som nove auto kupoval hlavne koli zaruke (dalo by sa povedat). A uz sa mi to 2 krat oplatilo ze som mal zaznam v servisnej knizke o prehliadkach. Uz 2 krat mi opravovali auto na zaruku. Nic som neplatil a bez zbytocnych slov to opravili. A neboli to malickosti. No musim povedat ze akonahle mi skonci zaruka (a BUDE TO TENTO ROK) tak si zacnem vsetko robit sam. Ale poviem vam zatial tie peniaze za garancky kaslem (aj ked ma to tiez sere) ale zaruka je dobra vec. lepsie spim :D :D :D :D . Aspon prvych 100 000 km ma ta zaruka vyznam. Lebo za tych prvych 100 000km sa da povedat ze vychytate tie muchy co to auto moze mat. No a prave tie muchy vychytate zarukou. (teoreticky)

Ja osobne by som sa bal hned od zaciatku srat na garancky lebo co keby som mal nahodou zly kus od vyroby ??? potom by som sa mohol ist obesit. Lebo by to na mna v tom servise hned hodili. Samozrejme nikomu to neprajem. Vela stastnych km.
RIO II 1,4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

Pozrite sa vazeni ved kto chce (alebo na nejake ine dovody) tak pojde do origo servisu na garancku a kto nechce (alebo ma nejake ine dovody) tak do origo servisu na garancku nejde.

My tu hovorime o tom, ze okrem ineho je praca servisu a cena oleja predrazena vec. Nuz ale skusme sa na to pozriet aj z pohladu majitela firmy. Napriklad taka likvidacia odpadov, vobec nie je lacna zalezitost. Likvidaciu olejov a podobnych odpadov robia specializovane firmy. Dalej nakup technologii a pristrojov. Toto su sumy ktore sa pohybuju na hranici luxusneho auta. O dalsich veciach ako su napriklad mzdy (premie pre majitela), odvody, plyn, voda, elektrina, financna rezerva ani nehovorim. Predajca nemoze prezit iba z marze, ktoru ma na predaji auta, aj ked ta marza je urcite zaujimava. Ked si to vsetko tak v hlave trochu porovnam tak mi tak ci tak vychadza ze cena cca 25 eur za hodinu prace je realna suma.

Ja osobne radsej pojdem do servisu, lebo ked sa mi nieco na aute pokazi tak pridem a poviem, ze toto a toto nefunguje. Uznavam, ze su aj nepoctive servisy, ktore zakaznika v zaruke odpinkaju prec, ale ja viem, ze Kia v Nitre je medzi nich nepatri. Ked sa autu skonci zaruka tak uvidim, ze ci pojdem do origo servisu alebo pojdem k znamemu ktory ma neorigo servis na vsetko, co ma styri kolesa. Pokial je auto v zaruke tak ja do origo servisu pojdem, lebo dat 220 eur za servis je vzdy menej ako riesit pripadne problemy.

Mimochodom u nas v robote vsetko vysokoskolaci a sme statny urad. Uz spominanych 16,50 eura vypocital ekonom ako realnu sumu, ktora pokryje naklady na energie a prevadzku budov a naklady na cloveka.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

A este nieco ..... pozeral som tu stranku skoda servisu..... no ak opomeniem ze si to vyberal v presove kde su uplne ine ceny ako v bratislave (kvoli regionu) tak podme pocitat taku tretiu garancku:

21 eur hodina ...... dajme tomu 3,5 hodiny .....to je nejakych 72 eur
rocna prehliadka po 60 000 ..............................................44 eur
výmena oleja .................................................................7 eur
vymena kvapaliny ............................................................12,55eur
nastavenie svetiel (nemusi byt) .........................................2,8 eur
plus pripocitat olej,brzdovu kvapalinu,kvapalinu do ostr..........xxxx eur

spolu ..........................................................................139 eur + xxx za olej a kvapaliny a filtre.
Vazne si myslis ze skoda servis je az tak zavratne nizssi ako kia ? hahahaah nebud smiesny
RIO II 1,4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

tomasko007: hovoris o sume 150-170 eur. tak ano je to pravda, je to cena prvej prehliadky. v tvojom regione to je mozne, pretoze ja som v Nitre platil za prvu prehliadku 185 eur

nasiel som cennik prac Skoda servis v Nitre a prikladam link:

Kód: Vybrat vše

http://www.motojas.sk/index.php?sekcia=12
len v strucnosti sem napisem ze pri Fabii 2 gener je cenna normohodiny pre:
mechanicke prace 31,73 euro (aj ked sice tu je asi podla prepoctu preklep a maloby tu byt 21,73)
klampiarske prace 21,73 euro
lakovacie prace 25,68 euro
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Páni ja vam len hovorim ze sa s toho este poserete ked sa vam nieco pokazi a v servise sa na vas vykaslu lebo ste nechodili na prehliadky. Predsa len mame korejske auta za par supiek a nie nejake super spolahlive toyoty a mercedesy.
Potom si mozeme spocitat tie naklady na servis vs. naklady na prehliadky.
RIO II 1,4 sporty 2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

visna píše:Páni ja vam len hovorim ze sa s toho este poserete ked sa vam nieco pokazi a v servise sa na vas vykaslu lebo ste nechodili na prehliadky. Predsa len mame korejske auta za par supiek a nie nejake super spolahlive toyoty a mercedesy.
Potom si mozeme spocitat tie naklady na servis vs. naklady na prehliadky.
Tak to je pravda, aale rovnaka situacia nastane aj po skonceni zaruky a to ze niekdo chodil tri roky do autorizaku nic nezmeni natom ze kazdu pripadnu opravu auta si pekne krasne zatiahne z vlastneho a to pri urcitych veciach AJ pocas zaruky.
Ja si este overim moznost pouzitia vlastneho oleja pri garancke a s pouzitim vlastneho oleja by som este tu prvu garancku dajmetomu zaplatil takze uvidime . A dalsia vec je aj taka ze ked niekdo do konca zarucnej doby najazdi len nejakych 35-40 000km na tom aute tak je minimalna pravdepodobnost vyskytu zavad, nevravim ze sa nemoze stat ale ta pravdepodobnost je ozaj dost nizka .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od matko1000 »

Prva :22/2/2008 Praca 2811 Sk bez DPH
ND 3151 SK bez DPH
SPOLU s DPH 5963 SK

Shell Helix Ultra 5W-40 521.01 SK x 3,3 litra
Ostrekovac zimny 35 SK x 2
Filter olejovy 181 SK
Filter pelovy 676 SK

Spolu 2648,73 SK bez DPH Spolu ND 3151 SK s DPH

Praca Servisna prehliadka 3,5 hod 22362,5 bez DPH Spolu praca 2811SK d DPH

:arrow:

Druha :26/11/2008 Praca 3037 Sk bez DPH
ND 3902,62 SK bez DPH
SPOLU s DPH 8258 SK

Shell Helix Ultra 5W-40 516,74 SK x 3,5 litra
Ostrekovac zimny 37,96 SK x 2
Filter olejovy 183 SK
Filter pelovy 676 SK
Filter vzduchovy 381 Sk
Zapal.Sviecky 118 SK 4 Ks
Brzd Kv.Shell Donax YB 289 SK
Demivoda 13 SK

Spolu 3902,62 SK bez DPH Spolu ND 4644 SK s DPH

Praca Servisna prehliadka 4,5 hod 3037,5 SK bez DPH Spolu praca 3614 SK s DPH


:arrow:

Tretia :19/11/2009 Praca 64,98 e bez DPH
ND 99,86 e bez DPH
SPOLU s DPH 196,16 e

Shell Helix Ultra 5W-40 20,88 e x 3,3 litra
Podlozka 0,57 e
Filter olejovy 7,26 e
Filter pelovy 26,72 e
Ziarovka 12/5w 0,31 e
Filter vzduch 15,05 e

Spolu 99,86 e bez DPH Spolu ND 118,83 e s DPH

Praca Servisna prehliadka 2,9 hod 64,98 e bez DPH Spolu praca 77,32 e s DPH
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od staf »

1. garacka, Prievidza, 6/2009

servisna prehliadka ........ 2 clovekohodiny .....48e
drobny material ......................................1,47e
tesniaci kruzok ...................................... 0,50e
filter oleja ............................................ 7,32e
olej helix plus 10W40 ..... 3,5L ................... 41,48e
pelovy filter ...........................................24,24e
---------------------------------------------------
spolu....................................................146,38e
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět