Garančné prehliadky

Odpovědět
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

To je nic , ja sa pomaly chystam na 6-tu garancku a v servise mi povedali ze si mam nachystat 600 eur. Takze pomaly to rozdychavam.
RIO II 1,4 sporty 2008
Reklama
 

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

Nj., ale budu ti menit rozvody@90 000km takze ta cena mno, couz ... ti to niekdo preplaca tie garancky ? Bo ist to zo sukromnych penazi tak sa uz vykaslem nato a najdem si schopneho garaznika co sa mi o to postara predsalen - studentici v autorizakoch / schopny garaznik tak umna vytazi druha moznost a cena teda samozrejme tretinova oproti autorizaku .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

eMKejx: cital som tvoju 2GP a vidim, ze v tvojom rozpise chyba vymena sviecok. Ked som bol ja tak v MotorCar Nitra mi pri druhej garancke menili aj sviecky. Tebe ich nemenili alebo si na ne zabudol?

Tie kamery v servise su fajn z pohladu zakaznika, ale kebyze ja mam u seba v kancelarii kamery a stale by ma niekto sledoval... nuz neviem asi by som teraz nebol na fore a nepisal tento prispevok :-) Doteraz som to vzdy riesil tak, ze som auto rano priviezol do servisu a isiel si vybavovat veci po uradoch/lekaroch (ved ked uz mam den dovolenky) a chlapik zo servisu mi zavola ked je auto hotove alebo pridem v dohodnutu hodinu. Mna asi maju radi ked im tak doverujem (olejovy filter si ale vzdy farbou poznacim :-) ).

mne este chyba 2,5tisica a idem na 3GP po 45000. Planujem si nechat vymenit/opravit nastavovanie vysky svetiel, lebo toto uz bude posledna GP v zaruke, tak este automobilku trochu vyzmykam. Teraz ako sa ochladilo aj cez den a uz nieje teplo a sucho mi svetla chodia hore-dole-hore dost casto. Niekto to uz tu pisal ze treba vymenit "tajtrlika" ktory ked navlhne tak strati odpor.
Neviete nahodou kde sa ten "tajtrlik" nachadza v motore alebo ako to vyzera? Rad by som si to pozrel (a poznacil) aby ma v servise neoklamali.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

BatoNR: takze sviecky mi nemenili a ani kamosovi co bol cca 3 mesiace predomnou na 2nd prehliadke... Tak neviem mno :? A ja to mam tiez tak ze neham im tam auto oni mi zavolaju. My v BB mame nedaleko tesco, baumax a nay elektrodom tak som sa zatial coural tam aj s holkou ale uz to bolo vyse 2 hodin a nohy nas boleli tak sme sli tam do Kie, tam je Mercedes caffe - MotorCar BB (MB a KIA). Tam sme sa vykvasili a obcas som ockom kuk na lcd-cka ale ako som pisal svoje auto som mal "schovane". Cize ty vravis ze mali aj sviecky menit? Hm zatial nemenili, auto je bez poruchy ak sa zacne daco drpkat s motorom budem pytat vymenu sviecok :) Inac sviecky pokial idu tak idu a je zbytocne ich menit. Tento tovar sa totiz nijak tak neposkodzuje pri svojej nazvyme to spotrebe, bud som to cital tu niekde na fore alebo na volakom webe. Kde nejaky maniaci pisali ze je len rozdiel ako je sviecka vyrobena nic viac. Co sa tyka toho tajtrlika tak mne to uz robilo a povodne som nevedel co to je. A veru bol to odpor ktory ovlada pohyb hore-dole u tych svetlometov. Ved nie raz mi naprotiiduce auta blikali ked som im svietil do kabiny :lol: Samozrejme vymenili to v ramci zaruky. Inac este sa opytam tam vyssie Visna to mas po kolkych rokoch 6tu gar. prehliadku? Pretoze 600e z vlastneho vrecka ak budem muset dat tak to uz bude za ten cas aj polovica predajnej jazdenej Kia Rio :lol: - to uz ak to nebude v zaruke pojdem isto do ineho servisu. Tak ako aj s olejom nabuduce si kupim sam 4L toho Shellu co mi davali stoji normalne 33€ a nie 71€. Necel som si ich rozdrazdit uz pri 2nd garancke tak som to nahal tak. Ale kedze niesom firma, statny podnik a ani bohaty zivnostnik vsetko si hradim zo svojho tak nabuduce to bude tak ako robi kazdy normalne zmyslajuci clovek :D
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

No za mesiac budem mat auto 2 roky 86 000 km , a platit si to budem z vlastneho vrecka a bude to moja posledna garancka lebo po 100 000 stracam zaruku a potom si uz budem menit vsetko sam, 600 evri je strasne vela ale este naposledy to chcem dat spravit autorizaku hlavne kvoli zaruke, lebo ja mam vzdy "stastie" ze tesne pred skoncenim zaruky alebo tesne po zaruke sa nieco dosere a tak sa bojim to dat spravit niekomu neautorizovanemu iba kvoli tej zaruke ktoru budem mat po vymene rozvodov este 10 000km co je u mna tak 2-3 mesiace. No mozno som sprosty ale to uz bude naposledy :-)
RIO II 1,4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

visna: chapem ta :(

eMKjex: sviecky som si vsimol preto, lebo ja tiez chodim do MotorCar v NR a moja cena 2GP bola o cca 20€ vyssia a to je cena sviecok
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

tak u nas su asi skupy... ci skupi? sakra :lol: hlavne ze mi povedali cenu 211€ povodne - co som aj pisal sem. takze mozno ze tam boli aj tie sviecky? a nemali ich tak ich nemenili, bohvie... ale boh ich ochranuj ak sa mi to zacne do tych 45tis s*at...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od bohush »

takze bol som na tretej garancke po 45tis km. bol som v Kii v Ba na Tuhovskej a cena bola 155€. Predtym som este volal do Kie na Panonsku a tam mi dali cenu 175 :)

ked som videl cennik garanciek, zacinam sa bat garancky po 90tis. tam menia asi vsetko a vyjde na cca 650€
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

No to mas pravdu, ja idem teraz na 90 000-covu prehliadku .... 600 euri
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od aladinos »

Chalani v NR som počul že sa dá isť do servisu (nie KIA), kde majú licenciu na KIA a je uznaná aj u KIA servisov, takže sa nestráca záruka. V NR niekde na Bratislavskej ceste pri AVANTI pumpe.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od zulyk »

vyskusal uz niekto iny servis okrem autorizovaneho, ked mal este auto v zaruke? napiste nejake info, ked to uz niekto skusil :)
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Matej »

Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

zulyk píše:vyskusal uz niekto iny servis okrem autorizovaneho, ked mal este auto v zaruke? napiste nejake info, ked to uz niekto skusil :)
Dnes (Pneu)servis (ne)autorizovany :D zatial vdaka bohu z inych dôvodov k servisovaniu nie je dôvod .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od zulyk »

ja mam vlastny pneuservis, doma na dvore :D
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Odpovědět