Kia Rio audio a ozvucenie

Odpovědět
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od stevefun »

no tak to je potom v poho... na rádiu su take "pliešky" ktore po zalozeni radia do ramika poohybaš
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od eMKejx »

cize ma vyznam ten predny ramik kupit? :)

ja viem ze moje radio (ako kazde - original) ma ten kovovy ramik a ten ramik pevne uchytis v palubke, stym ze mozes s ramikom osadit aj "radio" a zahnes tie vystupky aby si zabranil "jednoduchemu vytahovaniu celeho radia" teda napr pri pokuse o jeho ukradnutie (samozrejme predny panel odnimam a berem domov) alebo do ramika radio len vsuniem - a vytahujem ho pomocou pribalenych "tyciek" na vytahovanie :)

takze ja este zjednam s typkom cenu lebo 50€ je prilis vela za kus plastu :)
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od stevefun »

Áno, nič viac to rádio tam nedrží... aj keď asi kvôli tomu to občas vŕzga a to som sa ho tam snažil uchytiť čo najpevnejšie. Inak skúsil si aj poľske stránky ? ja som z Poľska doviezol klapa tylna (zadne dvere) :D za 50€ co tu bezne za to pytaju aj 300€
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od eMKejx »

ee nic hod nejake linky, kuknem rad :D co si mal buchnute ci si si zobral do zasoby?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od stevefun »

http://allegro.pl/ nieco take ako tu bazos alebo bazar
napr. toto http://allegro.pl/ramka-radia-radio-naw ... 99010.html ak dobre pocitam tak by to stalo len 20€ + DHL a istotne to nie je 50€ :)
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od eMKejx »

kebyze je strieborny :) hmmm ale veru cena je ina... ved skusim zjednat, poviem mu ze max 30€
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od eMKejx »

tak ramik na 1DIN je doma za 30e ci je to uz vela neviem posudit ale hlavne ze ho mam je v poriadku akurat nemam skrutky na uchytenie "policky" do ramiku musim ked budem menit zistit ake a kupit. este nech sa otepli a ide sa na to, vie niekto aky je pristup kabelaze od pedalov niekde k radiu? A taktiez presnejsi postup ako na tapacir prednych a zadnych dveri? pri vymene reproduktorov.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od stevefun »

akože načo kabelaz od pedalov k radiu ? a tapacir ... odsrubovat (4-5srub) a vypacit (bez obav) :)
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od eMKejx »

zle som zacal, ja uz mam kabeli potiahnute nove vies stredom zo zadu (od plata) do predu len ich pritiahnut k radiu do palubky. momentalne su ukryte niekde pod kobercom pod pedalmi. No a ten tapacir dolu kvoli vymene repro v prednych dverach, aspon teda chcem vyskusat ci tam nenarvem predsalen tie 165 Magnaty :)
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od stevefun »

165 je asi 16,5 cm ... vôjde to tam ale asi budes potrebovat vymedzovacie podlozky a do dveri som dal este aj tlmiacu penu ked som to uz mal rozobrane ... ked zas zlacnia repro tak kupim asi aj do prednych dveri :D
Přílohy
IMG106.jpg
IMG106.jpg (228.23 KiB) Zobrazeno 18542 x
IMG107.jpg
IMG107.jpg (181.99 KiB) Zobrazeno 18542 x
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
mackoke
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 23, 2013 7:36 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od mackoke »

kupim original radio KIA RIO 2007
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od eMKejx »

Stručná ukážka demontáže originál 2DIN autorádia, výmena za 1DIN autorádio

vozidlo: Kia Rio II (m.r. 2009), 5-dv. hatchback
nové autorádio: Pioneer DEH-P7000UB (krásne, špičkové a s kopou funkcií a nastavení)


1. Krok: opatrné "vypáčenie" stredového rámika. Rámik je uchytení 7 plechovými "cvočkami". Ja som vybratie robil plochým skrutkovačom a na ňom tenká handrička. Tak aby som nič nepoškodil.
Obrázek
samozrejme je nutné odpojiť 3 káble (hodiny, výstražné svetlá a prepínač vyhrievania zadného skla)

2. Krok: rámik máme vonku...
Obrázek
originál 2 DIN rámik spolu s príslušenstvom (digitálne hodiny, ovládanie výstražných svetiel s prepínačom vyhrievania zadného skla a štrbinou na platobné karty + výstupy vzduchotechniky)
Obrázek
pohlad na rámik zo zadnej strany
Obrázek
... demontáž jednotlivých "komponentov"
Obrázek
- len pre ilustráciu jeden z komponentov (pre tých čo sa niekedy báli že im kreditka spadne cez štrbinu do vnútra - aspoň vidíte že niet šance)

3. Krok: Vybratie rádia. Rádio je uchytené v rámiku ktorý je v palubke uchytení 4 skrutkami. Je k nim pohodlný prístup. Pred úplným vybratím rádia je potrebné odpojiť konektory napájania + anténny konektor
Obrázek
Obrázek
Obrázek

4. Krok: Zapájanie 1 DIN autorádia, pripojenie redukcie 2DIN/1DIN
Obrázek
- červeno/čierne káble sú káble potiahnuté od zadného plata (vlastná výroba podstivé drevo + čierny koberec a v tom namontované 3-pásmové ovály). Káble boli pripájanie priamo k 1DIN konektoru - originál som nechcel narušiť)
Modro-zeleno-
žltý konektor je originál kábel od AUX/ USB konektorov ktoré sú osadené originál v Riu na paneli pred radiacou pákou ( ja som si USB konektor vyviedol do skrinky pred spolujazdcom (lepšie nech to nik nevidí či tam mám USB flash alebo ext. HDD)

5. Krok: Prehodenie komponentov za 1DIN rámik
Obrázek

6. Krok: uchytenie 1 DIN rádia do palubky (tu vznikol menší problém, rámik z 2DIN originál Kia rádia nepasoval na moje Pioneer rádio. Navyše originál rámik z Pioneer rádia nepoužijete, nevojde do toho "koša" od Kii. Rádio som preto uchytil na dvoch skrutkách v 2DIN rámiku + je to zacvaknuté s výlismi na Pioneer rádiu, náhodne to sedelo v určitom uhle (zabudol som riešiť originál rámik...)
Obrázek
-celý rámik samozrejme opäť uchytíme 4 skrutkami

UPOZORNENIE: u mňa sa vyskytol jediný problém a to so zapojením antény. Kia má už optický kábel na konektore GT5 (tuším sa tak označuje), ktorý mi samozrejme do Pioneer rádia nepasoval, je nutné mať redukciu, ja som ešte nemal
pre ilustráciu ak máte okrúhly konektor pre anténu na rádiu, je nutná takáto redukcia
Obrázek
pre ilustráciu originál Kia rádio s GT5 konektorom pre anténu
Obrázek
pre ilustráciu ešte anténny originál kábel v Kii
Obrázek

7. Krok: "odchod" a teda ak už máme všetko zapojené stačí zasunúť 1 DIN rámik a je hotové!
Obrázek
- v mojom prípade ešte nie, keďže potrebujem redukciu na anténu, preto rámik pekne nelýcuje, nezacvakával som ho na fest aby som to nemusel zase vyberať von.

Rada na záver: pokiaľ si potrebujete "primerať či porovnať a pod. rámik s rádiom, odporúčam tie kovové cvočky čo zaisťujú rámik vybrať z rámika a tak stým pracovať.

a teraz mi tam hrá Pioneer DEH-P7000UB:
Obrázek
+ predné repro (zatiaľ originál od Kie - s týmto rádiom tie repro ožili ani pri Volume 40 "nechrapštia"!!! + zadné 6x9" Trixiálne reproduktory Clifford Design FS69.3 na drevenom pláte), keď zapojím redukciu na anténu dám do predných dverí Magnat Classic 216 - komponentné reproduktory s výškovými a výhybkami. O tom už ale neskôr.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
matísek
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 08, 2011 10:08 pm

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od matísek »

...skúšal už niekto namontovať anténny zosilovač k origorádiu?...
Uživatelský avatar
Lejto
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12 pm

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od Lejto »

Daval som tam 16.5 cm a pasuju takže nie 15.5
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Kia Rio audio a ozvucenie

Příspěvek od aladinos »

Pekny den prajem,
Je mozne aby som nejak zapojil do toho integrovaneho radia rio 2008 zapojil subwoofer?
Dany typ: http://www.tipa.sk/sk/subwoofer-do-auta ... u/d-85616/
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět