pokec o riu

Odpovědět
danny188
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 04, 2012 11:02 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od danny188 »

zdravim vsetkych prazinivcov kia.po dlhej dobe som konecne mamu presvecil nech si poriesi nove auto.po hladani roznych druhov aut sa rozhodla ze si kupi kiu rio.nasli sme jednu co ma nabehane 75t. vybavu som si predstavoval lepsiu : 2X airbag, central, parkovaci asistent, servo, 2X el okna radio a tazne. motor ma 1,4 16V cize 71KW a r.v 2007. ale o auto este stale vaham.su to dobre motory?co najcastejsie zvykne na nich odchadzat a ci vobec?drahe ND,je pohodlne to auto aj pre vodica a spolujazdcov?pripadne co by ste mi vedeli o nej povedat a presvecit ma pripadne odhovorit prave od tej kii?zatial vam dakujem a ak je tu us podobna tema zalozena tak sa spravedlnujem
Reklama
 

visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od visna »

Ak je to rok 2007 tak je to este celkom dobre pretoze na tychto modeloch sa este nesetrilo. Kia rio je obycajne auto pre obycajnych ludi by som povedal a tak to treba aj brat. Pohodlie lepsie ako vo fabii. Ak to ma 75 000 km tak za chvilku musis rata s vymenou rozvodov ( 90 0000 km), cenu vymeny v original servise by som ratal tak na +/- 350 eur. Motory su to spolahlive, jednoduche bez ziadnych zaludnosti ci nejakych hyper super modernych vychytavok takze kazdy servisman sa v tom hned vyzna a vie co ma robit. Ja mam 132 000 km a bez problemov. Pri studenom motore niekdy zvyknu cvakat hydrostely (jemne cvakanie od ventilov - vela ludi sa na to stazuje) no pokial viem tak to nikto neriesi a nikomu to problem este nespravilo (niektory to riesia vymenou viskozity oleja), niekedy sa moze stat ze trosku pocut zadne ulozenie tlmicov -hlavne pri prazdnom aute no nie je to na chybu ale povedal by som ze to je vlastnost auta. Proste je to auto ktore nikoho neurazi ale ani nenadchne ale hlavne ide o to ze je spolahlive. Myslim ze s tym nemal nikto nijaky vazny problem, nepocul som teda o nikom, vsetci len spokojne jazdime. Ak s tym budes jazdit v meste pocitaj ale so spotrebou okolo 7 litrov. Tieto auta maju akurat sem tam take detske nedostatky : napr. zvyknu vrzgat zadne sedacky (prazdne), niekedy huci motorcek sklonu prednych svetlometov, a sem tam moze zablbnut origos radio ked cita USB. Inak vsetko sa docitas tu na fore. Vecsinou su to ale same prkotiny a ziadne podstatne zavady. Tak prajem stastnu ruku pri vybere.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

Tak po druhy rok/zimu mám problém s ostrekovačmi. Vlani mi zamrzla voda a dva týždne som cez tuhú zimu jazdil ako de*il a zastavoval počas dlhších jázd aby som rukami nahradil stierače. Moja chyba nakoľko som letnú zmes nechal zamrznúť v decembri...

Tento rok takmer to samé, ibaže pred prvým mrazom som vystriekal letnú zmes a plynule začal striekať zimnú do -20°C. Auto som o deň na to požičal ale hneď v ten deň mi kamarát po 30km jazdy volá že nefunguje ostrekovanie, ani vzadu ani v predu... Auto mi vrátil včera a tak som to išiel mrktnúť. Nepočuť ani motorček pumpy ktorú predtým vždy pri ostrekovaní počuť bolo. Skontroloval som obe poistky, OK. Známy v servise mi síce tvrdí že to môže byť ešte zamrznuté ale ja som na 99% istý že odišiel motorček ostrekovačov.

Má niekto skúsenosti? Prípadne vie niekto poradiť kde kúpiť (bazos.sk a pod.?)

Pozeral som na ebay http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_kw=washer+pump+kia

ale musím hlavne pozrieť ako sa to mení podľa jednej foto z netu to vypada že sa to nachádza z boku na spodku nádrže v podstate na boku predného nárazníku, dúfam že je tam prístup bez potreby odmontovania nárazníku.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

dnes ma auto prekvapilo, +1°C a ostrekovace strikaji, sterace stiraji, svetla sviti :D
predsa to len bolo zamrznute, ale nechapem ze teraz nepocut motorcek/ pumpu ostrekovacov, predtym ked to striekalo vodu som to pocul. Nevadi, hlavne ze funguju :D
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: pokec o riu

Příspěvek od zulyk »

pockaj, kym znova prituhne :lol:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

hosi hladam niekoho kto mi vie predat znak KIA na kufor pre moj 5dv. htb. Pri rucnom umyvani som si vysokym tlakom vody poskodil znak - odletela cierna farba okolo pismen a mam tak len strieborny znak :(

Ak mate niekto navyse, z totalky alebo ste o znak KIA zakopli na ulici napiste prosim.

Uz som pisal aj na rozne inzeraty ale nikto to nechce predat nakolko predavaju 5-te dvere ako nahradny diel aj so znakom...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Odpovědět