Problem pri startovani

Odpovědět
Skybko
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 23, 2009 4:52 pm

Problem pri startovani

Příspěvek od Skybko »

Ahojte vsetci. Kupili sme Rio pred 3 mesiacmi. Stava sa nam coraz castejsie, ze nam nechce nastartovat na prvy krat. Starter dlho huci, no motor nenaskoci. Najprv sme si mysleli, ze je to zapojenym GPS. Tak sme ho davali do nabijacky az po nastartovani. No napriek tomu sa to stale opakuje. Moze to suvisiet aj s neustale zasunutym USB-ckom? Je potrebne aj to vkladat az po nastartovani? Ak s tym mate niekto skusenosti poradte prosim:)
Reklama
 

rastos
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 21, 2008 10:03 pm

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od rastos »

Bezna zavada, v ramci zaruky lahko odstranitelna.
Nema to nic s GPS ani USB. Ked motor nechyti okamzite, netoc to, ale vyber klucik a skus znova.
Ostatne tu:
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=46&t=13273
Kia Rio 1.4 LX+
jozino
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 01, 2009 6:55 pm

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od jozino »

Tento problém mám aj ja ani servis nevie čo s tým.
adam221
Příspěvky: 56
Registrován: stř říj 22, 2008 12:07 am

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od adam221 »

Cievka imobilizera, alebo kluc pri magnete... Na Riu mate take iste ako ma Hacko :)
winter car: Mitsubishi Pajero Wagon V6
summer car: Renault Clio

Hyundai I30 1.4CVVT 2011-2011
Hyundai ACCENT 2007-2011 1,5CRDi VGT 81kw
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa v Bratislave http://www.eoil.sk
jozino
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 01, 2009 6:55 pm

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od jozino »

Ďakujem za radu budem to riešiť,momentále je znovu všetko OK.Musím ich naháňať ešte v záruke.





Kia Rio 1.4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od BatoNR »

jasnacka to treba vyriesit kym je to v zaruke lebo toto je chyba od vyroby a nie tvoja vina
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
jozino
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 01, 2009 6:55 pm

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od jozino »

V servise prehrali nový softwar,od vtedy všetko OK.








Kia Rio Sporty
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od petokilian »

tak vidiś prehrať len softwer a ide ako hodinky švajčiarske,ja som si tiež nechal prehrať softwer a mam pokoj.maj sa pekne.
arkanarkan
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 11, 2009 8:47 pm

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od arkanarkan »

Zdravím,
chci se zeptat jestli má nebo měl někdo podobný problém.....
Když jsem nastartoval studený motor, otáčky padaly a chcípalo to. Jak se motor zahřál bylo po problému. Bohužel se problém stupňoval a po nějaké době to už dělalo i při zahřátém motoru. Teď už auto nejde ani nastartovat. Motor točí a po prvním otočení klíče má jakoby snahu naskočit, ale okamžitě zhasne. Přijde mi to jako by to buď nezapalovalo (tedy něco v elektřině), nebo byl zastaven přívod paliva. Svíčky i palivový filtr vyměněné. Mám KIA RIO kombi (DC) 1.5 16V/ 72.00kw z roku 2000.
Vím, že je to starej harapák, ale jezdí s tím kluk co má měsíc řidičák a na rozbití huby mu to zatím stačí, takže rady hodit ze skály akoupit nové neberu. :D
Děkuji za případné rady
MiroDuranka
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 28, 2015 9:16 am

Re: Problem pri startovani

Příspěvek od MiroDuranka »

Ja sa prípajam ja mam Kiu Rio rok vyr.2006 a dal som ju do plynu LPG asi po roku zle štartuje asi tak že pri naštartovaní začne strašne trepať z motorom asi 30sekund potom sa zdvíhnu otačky prídam plyn a motor už ide ok keď je teply tak štartuje ok , boli vymenené sviečky aj indukčná sviečka trošku sa to zlepšilo raz to ide raz nie čo
s tym , mal niekto dačo podobne. Teraz som tam nalial do benzinu adityvum castrol, znovu je to trošku lepšie ale ešte to není ono.
Odpovědět