Natretie brzdoveho oblozenia..

Odpovědět
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od aladinos »

Tak vcera som sa rozhodol ze si natrem brzdove oblozenie vzadu aj predu na cerveno.
Vizera to podstatnejsie lepsie ako ta strieborna farba.
Samozrejme som dal dole koroziu a az po ocisteni techn.benzinom som naniesol farbu ktora dobre drzi na kov aj koroziu.
Neviete ci s tymto zasahom stracam zaruku,nakolko si myslim ze iba zasahom do elektromontaze vozidla sa straca zaruka...
Samozrejme neskor sem dam fotky len treba umyt auto:D
Natieral uz niekto na svojom Riu?
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od staf »

zaruku by si nemal stratit a ak tak iba na tu cast do ktorej si zasiahol (no a co sa moze na tom do**at? :D )
ja som vzadu strekol (naboj? bubon? ani neviem co to je :oops: ) chromovym sprejom. vysledok za 1, otazne je vsak kolko to vydrzi. ak aspon do zimy tak budem spokojny. ak tak o rok sa s tym pohram viac (aj ked otazne je ako, pretoze ked som rozmyslal nad nejakym naterom (teraz si nespomeniem na nazov) tak som narazil na problem ze to oblozenie istotne nechcem cervene/zlte a podobne. a ani strieborne nie. chrom je krajsi 8) no neviem o ziadnom natere, iba o chromovych sprejoch a tie maju dost podstatnu nevyhodu ze moc nie su urcene na vonkajsie pouzitie (pomohlo by prelakovanie, ale bohuzial nie su prelakovatelne, minimalne ten moj nie je)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od MaTToS »

o to by som vcelku mal aj zaujem natriet tie strmene vpredu nacerveno na ciernom riu by to vyzeralo dopohody ne ? taka svetlejsia cervena, ale myslim ze treba nejaku farbu co vydrzi vysoke teploty ze ? a potom uz len jednoducho dat dolu koleso a normalne to tam natriet/streknut ?
Myslim si ze sprej by bol idealnejsi, vsetko ostatne dôkladne obalit novinamy a streknut to .Uz len o tu teplotu ide pri brzdeni lebo to predsalen nebude malo .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od staf »

MaTToS píše:by to vyzeralo dopohody ne ?
kedysi by som za tymto slintal, ale mna osobne taketo upravy uz presli. nie ze by som bol stary dedo :lol: ale v mojom pripade na to nevidim ziaden dovod. ked ma niekto cervene auto a ze aj strmene da do cervenej to sa mi paci. ale ked chce niekto len vytunit auto a dat to do farby ktorej hlavnou ulohou je prilakat pozornost ... vtedy si pomyslim nieco v tom duchu ze "aha, panko veri ze mu to prida 10 koni" :D
dovodom moze byt hrdza, ale ako som spomenul, neriesil by som to za kazdu cenu tak aby to potom bilo do oci :shock:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tnt
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 23, 2009 9:57 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od tnt »

kolega si to natieral na 406 ...
farbu kupil v predajni auto suciastok, nejaku co vydrzi vysoku (oni poradia) teplotu a
neopadava mu zatial ...
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od aladinos »

Ja som mal na vyber svetlejsi odtien a tmavsi cervenej.Kupil som tmavsi nakolko som farbu volil podla karoserie.
Zatial drzi a znasa vysoke teploty ak to tak mozem nazvat a aj na kamratovom Forde Focuse.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od BatoNR »

u mna je to skor nutnost natriet zadny naboj, pretoze sa mi na nom po zime objavila hrdza a vyzera to ....nuz co vam budem hovorit ked mate nove auto a k tomu hrdzavy naboj kolies :-(

jeden znamy pouzil na naboje a aj strmene obycajny "Hammerite" a vravel ze kym auto predal tak mu to v pohode drzalo
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od aladinos »

BatoNR:
Ak si z NR tak chod do farby-laky smerom na Nové Zamky a tam ti poradia,neviem uz presne nazov ale drzi to stale rovnako a nikde sa to este nedalo dole,iba nevyhodou je ze sa to rychlo zaspini :?
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od BatoNR »

aladinos píše:BatoNR:
Ak si z NR tak chod do farby-laky smerom na Nové Zamky a tam ti poradia,neviem uz presne nazov ale drzi to stale rovnako a nikde sa to este nedalo dole,iba nevyhodou je ze sa to rychlo zaspini :?
vdaka za info, a som z okolia NR, byvam na dedine kusok od NR
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od aladinos »

Tak pridávam foto ako to vyzerá po natretí môjho brzdového obloženia.

Predne koleso:
Obrázek

Zadné koleso:
Obrázek

Ak vám môžem ešte odporučiť na oživenie pneumatiky, nepoužívajte drahe prípravky za 15 Eur.
Dá sa kúpiť silikónový olej v spreji za cca. 2 Eura ( 400ml)

Obrázek
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od staf »

pekne si to spravil ;) ...a ten sprej skusim zohnat. som zvedavy v com je hacik ked hovoris ze je o tolko lacnejsi :P
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od Matej »

niekto sa tu fakt doma nudi :lol: :lol: :lol:
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
tulo83
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 22, 2008 5:01 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od tulo83 »

Aj ja som dal červené
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Natretie brzdoveho oblozenia..

Příspěvek od aladinos »

Waaw ale to je fest červená :)
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět