brzdove kotouce

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od tomasko007 »

stevefun píše:toto presne mi vravel kamarát mechanik, ze nie je dobre ked brzdim cez vytlk ...
Presne neviem, ale predpokladam ze kvoli tomu, kedze pri brzdeni ide auto do predklonu, cim je vacsia zataz na prednu napravu a este ked prejde brzdene koleso cez dieru tak naraz dostanu aj dosticky a oblozenie celkovo, kedze sa dotykaju kotuca, pricom ked nebrzdis tak kotuca sa nedotykaju .. aspon myslim :)
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Reklama
 

BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od BatoNR »

staf píše:pani, neplanuje niekto menit brzdove platnicky? ked som nahadzoval letne obutie tak sa mi zdalo ze mi uz dochadzaju tak som objednal nove. pri vymene sa zistilo ze to bolo len zdanie a tak sa nakoniec nemenili :oops: . vratit sa uz nedali, tak mi ostali. mam ich odlozene na cas ked bude vymena potrebna, ale tak nebol by som ani proti predaju. ak by niekto chcel, vedel by som sa dohodnut na vyhodnej zlave
staf ty mi citas myslienky, tiez ked som menil zimne za letne tak som pozeral na platnicky, ze v akom su stave. Kedze som ich pozeral iba zvonka (videl som skoro velke prd) tak nemam sajnu ako boli nove a ako su na tom teraz. Keď si tak spominam tak moje predne platnicky mali teraz (na jar 2011 po necelych 3rokoch a 50tisic) necely 1 cm. Na kazdom kolese su dve platnicky a jedna platnicka mala necely 1cm. Tvoje boli na tom ako, ked si ich chcel (a pritom nemusel :D ) menit?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od staf »

ja som sa okaslal, lebo som pozeral ze ten plech co je po stranach tej casti ktorou sa brzdi je uz nejako blizko pri kotuci. uz sa mi kedysi stalo ze som nim dorypal kotuc, ale kia ma kusok inu konstrukciu platniciek a na kiacke pomery to este bolo dobre.
http://img80.imageshack.us/img80/3461/040920101013.jpg
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od BatoNR »

ok vdaka takze podla toho co vidim mam este skoro cele platnicky
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od staf »

Bato pozor! to co som daval to su z mondea. tu mas fotky kiackych:
Obrázek
Obrázek
mensia ide dozadu, vacsia na predok. a len pre zaujimavost, hrubka brzdnej casti na predku je 10mm a ten zarez co ide stredom je hlboky 8mm. zadna je asi o 1mm tensia.
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od stanley399 »

tak, konecne miesto zadnych bubnov nahodene kotuce :D iny rozdiel pri brzdeni .... citit to :) menene v origo servise kia, maximalna spokojnost s nimi :)
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od visna »

Ty vole to kolko si za to zaplatil ? , inak vsimol som si zaujimavu vec na tych nasich zadnych kotucoch, a tou je rucna brzda, ta je robena normalne na bubny, ono vlastne my mame vzadu aj bubnove brzdy (rucna) aj kotucove (prevadzkova brzda), otazka : takto to mavaju aj ine znacky aut s kotucovymi brzdami alebo je to zase nejaky korejsky vymysel.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od staf »

AFAIK su aj cisto kotucove zadne, bez bubnov
Obrázek
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od stanley399 »

to visna: robil mi to servisak v kii ako fusku, som to prehadzoval zo stareho ria, co som zosrotoval ... a stalo ma to cca 20 ecok za robotu .... a tie zadne kotuce su nazdom aute s kotucmi tak robene :)
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od visna »

aha no tak to mas v pohode, a hovoris ze je to tak citit ? inak ja som to raz citil tiez ked mi v servise pozicali nahradne rio (na mojom robili garancku) a to malo vzadu bubny, no a zdalo sa mi ze to trosku slabsie brzdi, ale tak mohol to byt placebo efekt, ale ked sa aj tebe zda, asi na tych kotucoch vzadu vazne nieco bude, pocuj a to maju vsetky auta co maju vzadu kotuce takto riesenu rucny brzdu cez bubny ?
RIO II 1,4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od BatoNR »

Sanka dolu sefe.
Normalne este stastie ze sedim. Nikdy v zivote som nepocul o tom ze by zadne brzdya rucna brzda boli takto riesene. Mozno trocha blba otazka: co je lepsie taketo kombinovane kotuc/bubon alebo vsetko na jednom?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od stanley399 »

podla mna su lepsie bubno-kotuce .... lepsie idu brzdy .... sak nastarom som mal kotuce a nove ma uz bubny ...... vidno, ze kia inak setri
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od visna »

BatoNR píše:Sanka dolu sefe.
Normalne este stastie ze sedim. Nikdy v zivote som nepocul o tom ze by zadne brzdya rucna brzda boli takto riesene. Mozno trocha blba otazka: co je lepsie taketo kombinovane kotuc/bubon alebo vsetko na jednom?
chlape tak teraz si poriadne sadni a zadrz dych, nasiel som autorecenziu na 406 peugeot a ma zadne brzdy riesene presne tak ako my. citujem s tej recenzie : "na zadnich brzdach se utrhla jedna pakna(auto mělo vzadu kotouče,ale v nich byly male pakny ,ktere slouži pouze na ručni brzdu) a kolo přibrždovalo a vydavalo hrozny zvuky.." a to sa bavime o aute o triedu vyššie, takze az take divne to asi nebude ked to aj peugeoty takto riesia. Citroen to iste.
RIO II 1,4 sporty 2008
adam221
Příspěvky: 56
Registrován: stř říj 22, 2008 12:07 am

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od adam221 »

Rucna bubon normalna brzda kotuc vsetko v jednom riesia znacky:
BMW - napr. 524,525 atd..
Mazda 626 2.0D comprex
Toyota Avensis
Hyundai Accent 06-
Kia
Peugeot
Citroen

a ine...

Je to uplne normalne riesenie brzd..
Akurat Xantia/XM malo vpredu rucku a bowdeny priamo na platnicky bez bubnov..
winter car: Mitsubishi Pajero Wagon V6
summer car: Renault Clio

Hyundai I30 1.4CVVT 2011-2011
Hyundai ACCENT 2007-2011 1,5CRDi VGT 81kw
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa v Bratislave http://www.eoil.sk
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: brzdove kotouce

Příspěvek od visna »

No parada hned som kludnejsi. Lebo uz som mal strach ze ci to nie je len nejaky korejsky vymysel, ale zda sa to byt uplne normalne, takze pohoda.
RIO II 1,4 sporty 2008
Odpovědět