Reklamacia - lak? konstrukcia?

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

no asi ta sklamem, nikoho som "nesfukol", jednoducho som zmenil servis :wink: , tot vsjo

a mozno trebalo urobit nejaky cirkus ale aj tak by som tam uz nesiel :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

nevie niekto poradit? ...

uz parkrat som videl zabery z umyvania aut take, ze auto je cele pod penou. co som zachytil tak sa auto napeni a len splachne a je to umyte. nevie niekto o co ide? zeby nejaky nadstavec na wapku co pridava do prudu aj saponat?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od matko1000 »

Ahoj
Takto vyzera moje auto po 4 zimach.Dnes som umyval auto a takto vyzeraju obidva podbehy.Otlcene az na tu ochranu proti strku.
Přílohy
podbeh.jpg
podbeh.jpg (217.8 KiB) Zobrazeno 14799 x
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

nevyzera to sice pekne, ale svoju funkciu to plni nadalej
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

Fuuuhaa, no ja mam auto iba tretiu zimu ale ani naznak niecoho takeho, pocuj mas v predu zasterky ? Lebo toto je dost sila.
RIO II 1,4 sporty 2008
Marcel0385
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 09, 2009 7:21 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od Marcel0385 »

No so servisom v HE mam rovnake skusenosti... Takisto som tam reklamoval nastavovanie svetlometov a tiez sa mi mal ozvat s nahradnymi dielmi..... Uz si ani nepamatam kedy som tam bol a samozrejme stale sa mi neozvali.... A predtym som reklamoval lavy predny reprak, po velmi dlhom cakani nakoniec vymeneny... Samozrejme som tam ale musel pravidelne volat nakolko pan HRUBOVSKY asi nema na nikoho cas.......
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

tak tu to je potvrdene aj pre ostatnych kolegov, ze som si to nevymyslel, ten akoze "prijimaci technik" pan Hrubovsky musi byt teda fakt zaneprazdneny clovek

servisu v HE sa oblukom vyhnut, samozrejme ked pridete na garancku, tak vas prijmu s otvorenou narucou :wink:, ked treba riesit nejaky problem, to uz je trosicka horsie

dalsiu KIU u nich kupovat urcite nebudem
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
PaliakBA
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 23, 2011 11:30 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od PaliakBA »

Zdravim vsetkych na fore,

chcel by som sa vas opytat, co si o tom myslite - nasiel som si prehrdzavene casti v motorovej casti, auto je Kia Rio, kupene v 2009, za 2 tyzdne mam 2 garancku a dost ma mrzi, co som nasiel v motorovej casti, nevidim zo spodnej casti ani nejaky kryt, ktory by zabranoval vniku vody, blata, kamenov do motorovej casti, ci ho Rio ma vobec nejaky pod motorom.
Vid prilozene fotky.
Co si o tom myslite?

vsetky fotky
http://img714.imageshack.us/g/img7731db.jpg/

jednotlive fotky
http://imageshack.us/f/714/img7731db.jpg/
http://imageshack.us/f/810/img7725f.jpg/
http://imageshack.us/f/840/img7727d.jpg/
http://imageshack.us/f/101/img7728v.jpg/
http://imageshack.us/f/802/img7729s.jpg/
http://imageshack.us/f/831/img7730h.jpg/
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

No ked si pisal ze prehrdzavene casti tak som sa najprv zlakol ale podla fotiek vidim sade iba povrchovu koroziu na niektorych castiach, toto mam aj ja, niekde su miesta ktore su uz hrdzave, tycku ktora drzi otvorenu kapotu nemam hrdzavu vobec, trosku hrdze mam na nosniku prednej napravy tiez a este aj ten spojkovy valec mam podobny, no to to je u nasich aut normalne by som povedal (bohuzial), zatial s toho nerobim vedu a pravidel ne kontrolujem spodok auta, ako vyzera vyfuk si nepozeral ? lebo ja ho mam na spojoch uz poriadne hnily.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

tento mesiac sme riesili par veci vratane korozie. mal som auto na zdvihaku a tiez som neveril vlastnym ociam. kamarat to zhodnotil, ze ako keby pozera na skodovku. v kii z tych par veci cast porobili, ale ku korozii sa vyjadrili len tak, ze to je normalne (rovnako korozia kotucov, ze keby to aj vymenili, ze o chvilu by to bolo rovnake a preto sa to neoplati robit :? ). u teba ma najviac prekvapuje hrdza na tom drziaku otvorenej kapoty. okrem toho, zvysok by som povedal ze naozaj normalka ...
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

Presne tak, aj mna zarazil jedine tan drziak kapoty, inak ak sa vzrusujes na takychto malych hrdzavych miestach tak sa radsej vazne nepozeraj na ten vyfuk alebo na brzdove kotuce lebo dostanes infarkt :D :D
RIO II 1,4 sporty 2008
PaliakBA
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 23, 2011 11:30 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od PaliakBA »

Brzdove kotuce som uz pozeral, tie ma az tak nevzrusili :D Je tam hrdza tiez, ale zdalo sa mi to normalne. Ale toto nejako za pol roka sa objavilo velmi rychlo.
Oki, chcel som vediet, ci je to normalne, ze za rok a pol to takto chyti koroziu.
Ten drziak, ked som otvaral naposledy kapotu niekedy v zime, si ani nepamatm, ze by tam bola nejaka korozia. Preto som ostal tento vikend zaskoceny.
Vyfuk este pozrem, ved co, nech je sranda :lol:
Oki, dobre, diky vsetkym za nazory :D
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od petokilian »

Ahoj,tak z toho si nić nerob,ja to vobec nepozeram,lebo by ma asi piclo,jazdim len.Keď budem menit olej tak to len tak zbežné kuknem spodok,ale ja nemam vobec prahy obite to mam auto 4 roky,jazdim každy deň aj v zime,zasterky mam aj vpredu,dost to pomaha.awoj. :roll:
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

Takze chlapi aby ste boli vsetci v obraze o tej nasej korozii, zvlnenych kotucoch a podvozku. Citujem jedneho majitela 2 rocnej Mazdy CX7 (mimochodom auta za cca 35 000 eur) : "No CX7 nebyla špatná na jízdu ale mouchy měla,poddimenzovaný přední kotouče,takže se pořád vlnili,ne jenom mě,po dvou zimách když jsem otevřel kapotu a viděl ten motor-všechno co mohlo zreznout,tak zrezlo,něco takovýho jsem neviděl u mnohem starších aut,podvozek jsem musel nechat nastříkat apd a spotřeba byla taky někde jinde." takze co mi od auta za par supiek ocakavame ? ja si myslim ze dost vela. Ale to ja len tak aby som vas trosku podpichol.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od aladinos »

Treba pravidelne umývať aj motorovú časť.
Ja tam dám taký prípravok ktorý na seba viaže nečistoty a vystriekam wapkou...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět