Reklamacia - lak? konstrukcia?

visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

Najvacsia blbost na svete wapkovat motor, si uvedom ze ten priestor a cely motor na to nie je stavany na taky tlak vody, s tym nikto pri projektovani nepocital ze na motor bude z hora striekat voda pod tlakom 100 atmosfer. toto by som nikdy nerobil, brat ma 407 HDI a ked otvoris kapotu tak ti hned udrie do oci taka 15 centrimetrova kriklava nalepka panacika ktory drzi wapku a cele je to preciarknute, cize chapes. Co si myslis ze tie el. konektory v akom budu stave po case ? A ani nechcem vediet ako budu vyzerat cele kablove zvazky ktore uz aj tak su znacne poddimenzovane a lepene nejakymi samolepiacimi paskami a pod. Neuraz sa ale po tebe by som auto kupovat asi nechcel. Ono pri predaji je to aj divne ked je motor velmi cisty, radsej kupim auto so zaprasenym a hlavne suchym motorom (samozrejme nie olejovym) pretoze to svedci ze toho motora sa nikto pravdepodobne nedotkol (asi nemusel) ako auto s motorom ako cukrik. Mozno to znie blbo ale po vlastnej skusenosti to uz robim takto. Raz som totiz kupil auto s cistym motorom ako decka prdelka, a potom to zacalo, po asi 10 000 km ten motor bol ako olejnicka ...... no hned som pochopil preco pred predajom vyumyvali motor do cista.
RIO II 1,4 sporty 2008
Reklama
 

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

jj presne tak, visna ma pravdu, motoru dajte pokoj, inac, aj ked si otvoris navod na pouzitie, mas tam pekny obrazok, ktory jasne vypoveda, ze striekat motorovu cast wapkou by sa nemalo :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
adam221
Příspěvky: 56
Registrován: stř říj 22, 2008 12:07 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od adam221 »

Motor wapkou? Hmm to radcej nie... O par mesiacov - rokov moze byt diskoteka na palubovke, pripadne vyssia spotreba atd..
Umyval sa motor na Favoritoch /nie vstrek/ a na embeeckach.. Na dnesnych autach umyjes iba tu cast motora, kde si myslis, ze ti nieco presakuje. Pripadne nastriekas cisticom motora a jemnym prudom vody /ako pri polievani kvetin z krhly/ vsetko zide dole. Samozrejme veskeru elektriku cidla atd.. prikrijes napr. sackom...
winter car: Mitsubishi Pajero Wagon V6
summer car: Renault Clio

Hyundai I30 1.4CVVT 2011-2011
Hyundai ACCENT 2007-2011 1,5CRDi VGT 81kw
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa v Bratislave http://www.eoil.sk
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

len sme sa trocha vzdialili od temy :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

No ono to s temou trosku suvisi ked sa bavime o wapkovani a korozii motoroveho priestoru, ta wapka tomu urcite moc nepomoze
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

no neviem, podla mna kam by sa dostala wapka, tam sa dostane aj vlhkost. a co sa tlaku tyka, staci oddialit trysku a uz je ten tlak vyrazne nizsi
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

To nic nemeni na tom ze wapka v tak haklivom priestore akym je motorovy priestor nema co robit, zvlast ked to vyrobca vyslovene zakazuje, a ani pri najlepsej voli nemozes porovnavat nejaku nazrazanu vlhkost s prudom striekajucej vody pod tlakom, zvlast ked tu vsetci vieme ako uboho je tahana elektrika (hlavne v motorovom priestore) na nasich autach. Navyse kazdy kto uz robil nieco s wapkou tak vie ze okrem toho ze strieka silno vodu tak robi este okolo toho prudu vody relativne hustu vodnu paru (aerosol) ktora okamzite navlhčí vsetko co jej pride do cesty, a takato vlhkost je prinajmensom 10 x vecsia nez s akou sa motor potyka pri beznej prevadzke (na aku bol konstruovany) newapkovaneho vozidla. Chlapi robte si so svojimi autami co chcete je to vasa vec ale u mna ohladom tejto veci budete extremny hazarderi a tirani vasich aut.

P.S : najradsej mam inzeraty typu : "motor pravidelne wapkovany, cisteny" to si hned spravim obraz o danom cloveku, no az mi je pri tom dosmiechu........ :D :D :D
RIO II 1,4 sporty 2008
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od tomasko007 »

Spominal som uz vo viacerych temach ohladom vady laku na kapote, tak dam aj foto, kedze som to zacal riesit uz cez servis, ktory si to sfotil a da to prekonzultovat do KII v Ziline. Som zvedavy ako sa k tomu vyjadria. Velkostne je to asi ako 1 cent.
http://dl.dropbox.com/u/3471284/vada_laku.jpg
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

neosral ta nejaky vtak??? mne take vznikli kvoli tomu na kapote ... parkoval som cely den pod ceresnou ... :evil:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od tomasko007 »

Aj to je na kapote. Ale zeby tak poskodil lak nejaky "zasrany vtak" ? Parkujem "pod holym nebom"
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

ja som tomu pred tym tiez neveril, ale teraz som si isty. isiel som s cistym autom na kupalisko, zaparoval som v tieni (pod ceresnou), ked som sa vratil, hned som videl ze sa na tej ceresni paslo stado operencov .... ked som prisiel domov tak som to hned umyval a tak som videl co pod tym ostalo :? nehovorim ze kazde hovno je take :mrgreen: ale tamtie zrejme boli riadne agresivne ze za par hodin .....
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od tomasko007 »

tak nedost ze ten korejsky lak je onicom, este aj matka priroda je proti mne :D
Kazdopadne pockam na vyjadrenie servisu
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
runina553
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 17, 2011 7:47 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od runina553 »

ja mam ten isty problem.mam auto 2 roky 51000km alak je odprskany že až hrôza na to pozerať.Bol som v autorizovanom servise tak mi povedaly že na taketo vady sa zaruka nevsťahuje. Tak som si to opravil sam. Kupil som si metalizovany čierny (podľa farby auta)lak na nechty ,priesvitny lak na nechty trochu som to obrusil a nalakoval. Ako nove odporučam oprava ma vyšla na cca10eur a ešte mi ostal lak aj na prednu kapotu obytie od kamienkov.
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od stevefun »

tak tak Kia by mala mat zaruku na prehnitie karoserie az 7rokov ...a aj u Ria r.v.2007
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

myslim, ze 7-rocna zaruka je na ria zaregistrovanie po 01.01.2010
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Odpovědět