Dlouho neúspěšně startuje.

Odpovědět
Edmond
Příspěvky: 19
Registrován: sob kvě 31, 2008 6:07 am
Bydliště: České Budějovice

Dlouho neúspěšně startuje.

Příspěvek od Edmond »

Picanto je 2,5 roku staré a nyní se mi objevila závada, která se projevuje tím,že startuji a motor ne a ne chytnout.Tak musím dost dlouho týrat startér a baterku.Auto pak vždy naskočí. Tato závada je nepravidelná a objevuje se jak při studeném tak i teplém motoru.Typuji snímač otáček nebo termostat vody(zoxidované kontakty?!)
Dotaz 1.kde najdu snímač otáček 2.etkal se někdo stouto závadou a případně jak ji odstranil-
Díky za radu Edmond
Reklama
 

Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

Já bych to neviděl ani na jednu Vámi uvedenou závadu.
Spíše bych zkusil vyměnit svíčky, možná vše dělá nekvalitní palivo. Těchto faktorů je více a nedají se takhle určitě se 100% přesnosti.

Snímač otáček hledejte u vačkové hřídele.
vyskar
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 24, 2009 8:44 pm

Re: Dlouho neúspěšně startuje.

Příspěvek od vyskar »

Závada, kterou popisujete, nás trápí od první chvíle co Picanto vlastníme a to mělo najeto pouhých 7km, nyní po 2 letech najeto 18500 a dělá to stále. Když se to objevilo poprvé tak jsme hned volali prodejci a bylo nám sděleno že je to imobilizér. Pokud, když otočíte klíčkem, Vám začne MRKAT oranžová kontrolka a ne stále svítit, tak nebyl odblokován imob. Potom stačí vytáhnout klíč ze zapalování a zkusit to znovu. Na druhý pokus to většinou už jde. Ale jednou se mi stalo, že to nešlo ani po 10 vyndání klíče ze zapalování. Včera jsem byl na gar. prohl. tak jsem to tam nahlásil. Nemám ani páru jak takový imob. vypadá, ale řekli že zkontrolují anténu imobilizéru a uvidí se. Dneska jsem nastartoval na potřetí. Toto je jediný nedostatek, jinak jsem plně spokojen se vším až na kufr. :D
Edmond
Příspěvky: 19
Registrován: sob kvě 31, 2008 6:07 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Dlouho neúspěšně startuje.

Příspěvek od Edmond »

Chyba nalezena : vypálený konektor na hlavní spínací skřínce pod volantem
sasankacz
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 01, 2021 12:36 pm

Re: Dlouho neúspěšně startuje.

Příspěvek od sasankacz »

To samé, nastartuje až na několikátý pokus. Počítač řekl že chyba imobilizéru. Budeme zkoušet používat druhý klíč. Jinak necháme vyměnit imobilizér.
Odpovědět