Záhadná závada

Odpovědět
kathka
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 25, 2008 2:23 pm

Záhadná závada

Příspěvek od kathka »

Ahoj všem..
Mam problém s úplně novým picantem. Je staré 4 měs. a už mě zlobí, tak doufám, že i někdo z Vás se s tím setkal a poradí co a jak.
Jela jsem z Phy do Frýdku a po 200km mi klesla rychlost na dálnici ze 120km/hod na 60km/hod auto začlo skákat a vůbec nereagovalo na sešlápnutí plynu. To se stalo asi 3x, protože jsem to znova zkoušela rozjet. Nemohla jsem s tim jet dál, tak jsem zavolala odtahovku, ta mě odvezla do Olomouce, tam udělali diagnostiku, projeli se s autem a prej je úpně v pořádku.
Tak jsem jela a těch 80km jsem dojela. Když jsem se po 5 dnech vracela zpět do Phy, tak po 300km se mi stalo úplně to samé. Takže jsem opět volala odtahovku a ta mě odtáhla do Jihlavy. Tam si auto nechali týden, jeli z Jihlavy do Karlových Varů, což je ňákých 250km a žádná závada se jim neprojevila. Takže mi chtějí auto vrátit s tím, že je úplně v pořádku. Ale pro mě je těď to auto nespolehlivé a já nevím co mám dělat.
Tak prosím někoho, kdo se s tím už setkal, aby poradil.
Moc děkuji Všem za odpověď :roll: :roll: :cry:
Reklama
 

bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Příspěvek od bagounek »

Nekvalitní benzín, nějaká ředěná břečka? U mě po natankování u benziny Proma, kontrolka začla svítit a tak jsem vzal za 500 kč do nádrže a nějak to pak nechtělo jet a chvilku to skákalo jak nadmutá koza, asi prvních 50 km, pak se to vypařilo či co a už bylo vše v pořádku.
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Záhadná závada

Příspěvek od eMKejx »

No ako si stym pochodila? auto uz funguje? alebo prisli na nieco? ja som mal podobne nieco na Riu ale nebola to zavada taka ze by sa prejavila po viac najazdenych km... auto som mal tri mesiace a sa mi pocas toho skakania aj rozsvietila kontrolka, v servise vsak nic nevyriesili lebo im nic neukazalo nezapisalo im chybu... takze az na 3x zistili, aj to mi oni v servise u nas v KIA povedali ze prehryznuty kabel vysokeho napatia ci jak na 4 valci... no akoze parkujem na sidlisku tu u nas a parkuje v tom mieste a okoli dalsia stovka aut ak nie viac... pochybujem ze by zrovna mne vosla do motora daka zver a nahryzla len ten kabel... Neviem mozno nejaka vyrobna chyba k comu sa nechceli priznat, tazko povedat. odvtedy nastastie auto funguje jak ma no a utratil som skoro 600 korun na sprej proti hlodavcom...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Re: Záhadná závada

Příspěvek od bagounek »

Mě se stalo něco podobného, při služební cestě do Jihlavy (cesta asi 60 km) jsem při stoupání do kopce směrem z Havlíčkova Brodu zjistil, že moje Kia Picanto 1.0 rv. 2004, naj. k 07/2011 asi 50tis. Kč zjistil, že auto i na 5. rychlostní stupeň jede max. něco přes 60 km/h, snažil jsem se podřadit, ale auto jakoby mělo zataženou ruční brzdu. Asi po jednom kilomtru jízdy jsem zastavil. Zjistil jsem, že brzdový kotouč u levého předního kola je celý červený, rozžhavený. Nejprve jsem myslel, že se kously čelisti brzd či co nebo náboj v kole, ložicko. Jsem laik, ale vyndal jsem hever, sundal kolo, nechal brzdový kotouč vychladnout. Zkusil jsem poklepat klíčem na kola tu litinu co objímá brzdový kotouč, přítel na telefonu ještě poradil, abych zkusil otočit kolem zpět, aby vypadla případná struska rezu, která to mohla pravděpodobně způsobit, ale nic jsem nezjistil. Nasadil jsem kolo zpět, hodil výstražný trojúhlelník za zadní okno a pomalu dojel bez brždění jen za pomoci ruční brzdy až do Jihlavy. Pak jsem začal přední brzdy normálně používat a již se problém s bržděním neprojevil. Ještě jsem to doma s otcem rozhodili, ale obložení je v pořádku, žádné rýhy na kotouči, nic jsme neobjevili, tak nevím, co se tenkrát stalo.
bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Re: Záhadná závada

Příspěvek od bagounek »

chci jen doplnit k tomu rozžhavenému kotouči, byl jsem u známého, zvenul picanto na zvedák a velice jednoduše myslim dvanáctkou klíčem vyndal šroub a celou litinu kolem brzdového kotouče odklopil. Vyndal obě destičky, vyrazil je tedy šroubovákem a ty zobáky co jsou nahoře i dole trochu přebrousil, ale v tom myslim závada myslim nebyla, dále zkoušel hýbat z dvěma pístama, které jsou schovány v gumových prachovkách a tam byl kámen úrazu, jeden šel velmi ztuha, vyrazil ho a očistil a namazal. Otázka asi 15 minut. Jinak ještě říkal, že kia má problém s hadičkama a že se setkal s tím, že v hadičce se nějaká vnitřní vrstva odchlípne a vytvoří ventil, kterým brzdová kapalina tečen jen jedínm směrem a zpátky se jakoby ta klapka zavře a to také může způsobovat přibřžďování kola

toť vše.
stevedark
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 29, 2011 5:04 pm

Re: Záhadná závada

Příspěvek od stevedark »

staci aby nesel vzduch do nadrze vznikne pod tlak a motor nedostane co potrebuje
prohlidni zatku nadrze
tatiq
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 19, 2015 9:38 pm

Re: Záhadná závada

Příspěvek od tatiq »

Doporučujem Vám kúpiť si Bluetooth diagnostiku ELM-371. Nainštalujete si aplikáciu na mobilný telefón, diagnostiku zastrčíte do konektora palubného počítača a on si bezdrátovo bude snímať chod motora a zaznamená všetky chyby. Ja to síce ešte nemám, ale viacero kolegov to už používa. Stojí to okolo 10€. Treba pozrieť zľavomat. To by mohlo pomôcť nájsť závadu :wink:
Odpovědět