Stránka 1 z 1

Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: pát srp 25, 2006 5:56 pm
od pepa
Má už někdo zkušenost s výměnou žárovek třeba předních směrových světel? Zdá se mně, že je u zadní strany světlometu tak málo místa, že se musí napřed vyšroubovat celý světlomet , ale po odšroubování dvou viditelných šroubů M6 světlomet stále ven nejde, ví někdo jak se vysunuje světlomet?-

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: pon srp 28, 2006 12:39 pm
od prekladys
po povolení zmíněných šroubů musíš celý světlomet vypáčit vhodným nástrojem z plastového kloubu (je na světlometu vzadu dole) a vysunout vpřed
před demontáží levého světlometu však nejdřív musíš vyjmout baterii, případně kryt sání, jinak se ke kloubu nedostaneš

teprve pak máš přístup k žárovkám

bohužel... :x

žiarovka

Napsal: sob říj 21, 2006 10:31 am
od hoja
...no s výmenou žiaroviek asi výrobca počítal až po zošrotovaní karosérie, lebo prístup k predným je ...no hrôza. Menil som ľavú parkovačku a trvalo mi to viac než u škodovky výmena brzdových čelustí. A to som si netrúfol vybrať ten svetlomet, pretože som netušil kde "drží" Tak sa mi po povolení prednej masky podarila urobiť drobná škára, ktorou som s ťažkosťami vybral žiarovku (po nechcenom ulomení "krídelka" na bajonetovej objímke)

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: pát pro 03, 2010 7:19 pm
od profik
za 4 roky som vzmenil 6 ks H4 na pravej strane na lavej 1 ks a nie som sam kto mi napovie preco ?

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: sob bře 19, 2011 1:03 pm
od Amper77
Tak jsem odmaturoval. Tedy jen malá maturita u předních parkovaček. Nejdřív jsem půl hodiny nadával ale pak jsem si to tady přečet, uvolnil jsem 2 viditelné šrouby na světlometu (nahoře a u středu) světlomet trochu odtáhl, zapevnil klínkem a škvírou zvrchu za pomoci delších kleští vytáhl objímku, vyměnil žárovku, objímku a šrouby z5. Když člověk už ví jak na to tak otázka 5-ti minut.

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: pát črc 22, 2011 9:22 am
od james.p
Tak žárovek už jsme vyměnili hodně ,ale máme na to šikovného mechanika,který vymění přední žárovky i bez vyndaváni svědlometu.Nechápu jak tam tu ruku zakroutí ,ale jde mu to :-D

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: ned črc 29, 2012 5:36 am
od Edmond
Ahoj ,před výměnou žárovek jakýmkoliv olejem ve spreji(nejlepší je když máte na spreji prodlužovací plastovou trubičku) prostříkám spodek světla,tam je vodící plastová lišta.No pak už to šlo úplně v pohodě,povolit šrouby mírně táhnout do předu a pak otočit světlo do strany.Po výměně obrysových žárovek jsem lištu, i protikus na světle, lehounce namázl jemnou vazelinou a tím pravděpodobně nedojde k "přilepení".

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: sob zář 22, 2012 5:25 pm
od prekladys
edmond dí pravdu.
protože nemám denní svícení, měnil jsem sám už dvakrát, u spolujezdce to je v pohodě, na straně baterky se mi nechtělo odírat prsty, tak jsem odpojil a vyjmul baterku, odšrouboval a odklopil pojistkovou skříňku a pak jsou žárovky jako na talíři.
jo, ale jak bylo psáno výše, když mi potřetí odešla pozička u řidiče, sjel jsem do servisu a nestačil mrkat, technik do té minimalistické mezery vsunul dva prsty a žárovku vyměnil na počkání

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: pon říj 15, 2012 10:51 am
od LVI
Tak sem taky musel měnit obrysovou žárovku na straně řidiče. Mám rok výroby 2005, světlomet drží na jednom šroubu uprostřed světlometu shora a dále na levé straně je vysouvací plech, který drží světlomet zleva a je přístupný až po odmontování krycího plastu nad chladičem (je fixován plastovými špunty). Šroub vyšroubovat, sundat horní past, vysunout jistící plech na levé straně světlometu, pak lze lehce vyjmout světlomet a vyměnit žárovky.

Výmena žiarovky v ľavom prednom svetle

Napsal: sob zář 20, 2014 11:24 am
od setrim.sk
Mám Kia cee’d Sporty Wagon z roku 2012 a teraz som prvý krát menil žiarovku. Vypálila sa ľavá.
Je tam málo miesta, ale preto netreba vyberať celé svetlo.
1. Povoliť auto-batériu (kontakty nechať) a posunúť ju o 2cm k motoru.
2. Odstrániť gumený kryt (točiť proti smeru hodinových ručičiek).
3. Vytiahnuť káblik, ktorá je nastrčený na žiarovke (pre istotu si zapamätať smer, ako bol).
4. Zatlačiť pružný drôt (pritláča žiarovku) smerom dopredu a posunúť doľava, aby sa odistila.
5. Tenkými kliešťami (napr. blickami) chytiť žiarovku za horný kontakt (pre istotu si zapamätať smer, ako bola) a vytiahnuť.
6. Je vhodné nacvičiť sa vkladanie novej žiarovky niekoľkokrát na tej starej.
7. Vložiť novú žiarovku v správnom smere na miesto.
8. pritlačiť pružný drôt a zaistiť ho.
9. Nastrčiť elektrický drôt.
10. vrátiť gumený kryt.
11. Vrátiť batériu na svoje miesto a priskrutkovať ju.

A je to...

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: sob zář 20, 2014 12:27 pm
od Amalfi
Tem co maji Picanto je tvuj postup nahovno.

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: ned srp 12, 2018 10:33 am
od Morgan
nevím jestli se to ještě někomu hodí, koupil jsem si taky Kiu Sportage r.v. 2008, před faceliftem, tak se seznamuji a samo že jsem narazil na výměnu žárovky. Nakonec se mi povedlo a i díky pomoci https://www.youtube.com/watch?v=UTniKAc8XGU.

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Napsal: ned říj 06, 2019 4:24 pm
od Amper77
preklady: Jo, tedy až na tu baterii. I levá světla jdou vyndat i bez vydělávání baterie, nezapáčíš u kloubu (směrem dopředu) ale kdekoliv. Jen jsem musel ještě oddělat dva šrouby nahoře z blatníku, bo ten překrývá světlo a ten blatník trochu vyhnout. No a rozpojit konektor od káblíků a jeto.