Výměna žárovek v předních světlometech

Odpovědět
pepa
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 25, 2006 5:34 pm

Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od pepa »

Má už někdo zkušenost s výměnou žárovek třeba předních směrových světel? Zdá se mně, že je u zadní strany světlometu tak málo místa, že se musí napřed vyšroubovat celý světlomet , ale po odšroubování dvou viditelných šroubů M6 světlomet stále ven nejde, ví někdo jak se vysunuje světlomet?-
Reklama
 

prekladys
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 28, 2006 11:21 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od prekladys »

po povolení zmíněných šroubů musíš celý světlomet vypáčit vhodným nástrojem z plastového kloubu (je na světlometu vzadu dole) a vysunout vpřed
před demontáží levého světlometu však nejdřív musíš vyjmout baterii, případně kryt sání, jinak se ke kloubu nedostaneš

teprve pak máš přístup k žárovkám

bohužel... :x
hoja
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 07, 2006 3:25 pm

žiarovka

Příspěvek od hoja »

...no s výmenou žiaroviek asi výrobca počítal až po zošrotovaní karosérie, lebo prístup k predným je ...no hrôza. Menil som ľavú parkovačku a trvalo mi to viac než u škodovky výmena brzdových čelustí. A to som si netrúfol vybrať ten svetlomet, pretože som netušil kde "drží" Tak sa mi po povolení prednej masky podarila urobiť drobná škára, ktorou som s ťažkosťami vybral žiarovku (po nechcenom ulomení "krídelka" na bajonetovej objímke)
hoja
profik
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 03, 2010 6:02 pm

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od profik »

za 4 roky som vzmenil 6 ks H4 na pravej strane na lavej 1 ks a nie som sam kto mi napovie preco ?
Amper77
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 19, 2011 11:55 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od Amper77 »

Tak jsem odmaturoval. Tedy jen malá maturita u předních parkovaček. Nejdřív jsem půl hodiny nadával ale pak jsem si to tady přečet, uvolnil jsem 2 viditelné šrouby na světlometu (nahoře a u středu) světlomet trochu odtáhl, zapevnil klínkem a škvírou zvrchu za pomoci delších kleští vytáhl objímku, vyměnil žárovku, objímku a šrouby z5. Když člověk už ví jak na to tak otázka 5-ti minut.
james.p
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 22, 2011 9:19 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od james.p »

Tak žárovek už jsme vyměnili hodně ,ale máme na to šikovného mechanika,který vymění přední žárovky i bez vyndaváni svědlometu.Nechápu jak tam tu ruku zakroutí ,ale jde mu to :-D
Edmond
Příspěvky: 19
Registrován: sob kvě 31, 2008 6:07 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od Edmond »

Ahoj ,před výměnou žárovek jakýmkoliv olejem ve spreji(nejlepší je když máte na spreji prodlužovací plastovou trubičku) prostříkám spodek světla,tam je vodící plastová lišta.No pak už to šlo úplně v pohodě,povolit šrouby mírně táhnout do předu a pak otočit světlo do strany.Po výměně obrysových žárovek jsem lištu, i protikus na světle, lehounce namázl jemnou vazelinou a tím pravděpodobně nedojde k "přilepení".
prekladys
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 28, 2006 11:21 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od prekladys »

edmond dí pravdu.
protože nemám denní svícení, měnil jsem sám už dvakrát, u spolujezdce to je v pohodě, na straně baterky se mi nechtělo odírat prsty, tak jsem odpojil a vyjmul baterku, odšrouboval a odklopil pojistkovou skříňku a pak jsou žárovky jako na talíři.
jo, ale jak bylo psáno výše, když mi potřetí odešla pozička u řidiče, sjel jsem do servisu a nestačil mrkat, technik do té minimalistické mezery vsunul dva prsty a žárovku vyměnil na počkání
LVI
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 15, 2012 10:28 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od LVI »

Tak sem taky musel měnit obrysovou žárovku na straně řidiče. Mám rok výroby 2005, světlomet drží na jednom šroubu uprostřed světlometu shora a dále na levé straně je vysouvací plech, který drží světlomet zleva a je přístupný až po odmontování krycího plastu nad chladičem (je fixován plastovými špunty). Šroub vyšroubovat, sundat horní past, vysunout jistící plech na levé straně světlometu, pak lze lehce vyjmout světlomet a vyměnit žárovky.
setrim.sk
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 20, 2014 10:41 am

Výmena žiarovky v ľavom prednom svetle

Příspěvek od setrim.sk »

Mám Kia cee’d Sporty Wagon z roku 2012 a teraz som prvý krát menil žiarovku. Vypálila sa ľavá.
Je tam málo miesta, ale preto netreba vyberať celé svetlo.
1. Povoliť auto-batériu (kontakty nechať) a posunúť ju o 2cm k motoru.
2. Odstrániť gumený kryt (točiť proti smeru hodinových ručičiek).
3. Vytiahnuť káblik, ktorá je nastrčený na žiarovke (pre istotu si zapamätať smer, ako bol).
4. Zatlačiť pružný drôt (pritláča žiarovku) smerom dopredu a posunúť doľava, aby sa odistila.
5. Tenkými kliešťami (napr. blickami) chytiť žiarovku za horný kontakt (pre istotu si zapamätať smer, ako bola) a vytiahnuť.
6. Je vhodné nacvičiť sa vkladanie novej žiarovky niekoľkokrát na tej starej.
7. Vložiť novú žiarovku v správnom smere na miesto.
8. pritlačiť pružný drôt a zaistiť ho.
9. Nastrčiť elektrický drôt.
10. vrátiť gumený kryt.
11. Vrátiť batériu na svoje miesto a priskrutkovať ju.

A je to...
Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od Amalfi »

Tem co maji Picanto je tvuj postup nahovno.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
Morgan
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 12, 2018 10:28 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od Morgan »

nevím jestli se to ještě někomu hodí, koupil jsem si taky Kiu Sportage r.v. 2008, před faceliftem, tak se seznamuji a samo že jsem narazil na výměnu žárovky. Nakonec se mi povedlo a i díky pomoci https://www.youtube.com/watch?v=UTniKAc8XGU.
Amper77
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 19, 2011 11:55 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od Amper77 »

preklady: Jo, tedy až na tu baterii. I levá světla jdou vyndat i bez vydělávání baterie, nezapáčíš u kloubu (směrem dopředu) ale kdekoliv. Jen jsem musel ještě oddělat dva šrouby nahoře z blatníku, bo ten překrývá světlo a ten blatník trochu vyhnout. No a rozpojit konektor od káblíků a jeto.
Amper77
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 19, 2011 11:55 am

Re: Výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od Amper77 »

Odpovědět