Spotřeba Cerato 1,5 CRDi

Odpovědět
Hupy Frud
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 15, 2008 4:40 pm

Spotřeba Cerato 1,5 CRDi

Příspěvek od Hupy Frud »

Očekával jsem nižší spotřebu, než je skutečnost. Pohybuje se v průměru mezi 6 a 7 l/100 km a přitom je celkem jedno, zda na dálkovou trasu či ve městě, spíš spotřebu ovlivňuje zapnutá klima :roll:
Takové zkušenosti mám s 1,5 CRDi já, písněte Vaše. :twisted:
Reklama
 

Jenda
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 26, 2006 9:42 am

Příspěvek od Jenda »

Mám najeto cca 125 tis.km spotřeba za celou tuto dobu (2,5 roku) je 5,02 l/100km. Podotýkám že jezdím hlavně delší trasy, sám v autě, klimu použím jak je treba. Hodně mě překvapilo že mi začala klesat spotřeba po montáži světel pro denní svícení, zárověň jsem ale dával i nové gumy, tak nevím co mělo větší vliv. Jo a používám lehkoběžný olej ACEA A5/B5, 5W30.
Hupy Frud
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 15, 2008 4:40 pm

Příspěvek od Hupy Frud »

Po výměně vzduchového filtru spotřeba klesla, 5 l/100 km to není, ale pohybuje se to kolem 6 l/100 km, a to už se dá, takže spokojenost. Ten lehkoběžný olej zkusím též, co je tam teď nevím.
francimorrr
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 05, 2011 8:51 pm

Re: Spotřeba Cerato 1,5 CRDi

Příspěvek od francimorrr »

Zdravím všechny, doufám že toto téma není tak mrtvé jako produkce tohoto typu auta:) Chtěl bych se zeptat co by se dalo dělat při vyšší spotřebě u toho autíčka, zároveň jak zvýšit akceleraci při předjíždění atp.
Koupil jsem toto autíčko od staršícho kolegy se slovy, je to dobré živé auto tak opatrně... Jakmile jsem ale nasedl, nastartoval a udělal testovací jízdu, byl jsem docela zklamaný, nicméně jsem nedal na první dojem a auto jsem koupil.
1) Spojka zabírá až úplně na podlaze
2) řazení chce větší míru úsilí (možna důsledek špatného zabírání spojky)
3) líná akcelerace, při předjíždění se mu nechce...
4) velká spotřeba 7-8l/100km
je to r.v.2005 1,5CRDi 75kW. Kolega mi říkal, že tam měnil cca v 80tis turbo. ale že ho snad nemohli sehnat tak je tam dopasované nějaké jiné...nevím musím se ho na toto pořádně vyptat. Každopádně, nemáte nějaké nápady jak toto vyřešit? Co se dá vyměnit/vyčistit aby to bylo živější (pomineme-li turbo)?

Děkuju Vám předem.
Petzold
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 01, 2009 6:45 am

Re: Spotřeba Cerato 1,5 CRDi

Příspěvek od Petzold »

Mam Cerato 2005 jezdim kazdy den cca 150 km do prace. Vetsinou R4 Pragl-Pribram, ale sem tam i delsi trasy - nemecko, belgie Spotrebicka kolem 5.5 auto leti jako sip, takze spokojenost 8).

Koupil jsem ho v lete s cca 60000km uz jsem nalital pres 10t navic a zatim jenom radost. musim zaklepat. :P
Odpovědět