aky olej do motora 2.9 CRDI

Odpovědět
igok
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 22, 2007 7:46 pm
Bydliště: Pezinok, Slovensko

aky olej do motora 2.9 CRDI

Příspěvek od igok »

caute, viete mi poradit aky motorovy olej mam naliat do otcovej Carnivalky 2.9 CRDI r.v. 2004? Jedni tvrdia ze plnu syntetiku iny ze polosyntetiku.
Zo servisnej knizky som nic nevicital :( , na motore nieje nalepeny nijaky stitok. (auto bolo privezené z Nemecka)
dik za kazdu radu
KIA CARNIVAL, otec ma novu hracku a ja mam zase co opravovat :-)
Reklama
 

Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

10W-30 -> 7L
eddu
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 01, 2006 9:12 pm
Bydliště: Kosice

olej

Příspěvek od eddu »

Ja som dal tiez 10W/40 polosyntetiku, ale ja mam r.v. 2001
Uživatelský avatar
MichalCZ40
Příspěvky: 18
Registrován: sob srp 15, 2015 4:45 am

Re: aky olej do motora 2.9 CRDI

Příspěvek od MichalCZ40 »

Plná syntetika 5w-40 je v pohodě. Bude i líp startovat v zimě. Mám 2,9 CRDi 2004/2005.
whini
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 25, 2015 7:36 pm

Re: aky olej do motora 2.9 CRDI

Příspěvek od whini »

Nema zmysel delit olej na mineralny, polo ci plnosynteticky. Vsetky su v zasade mineralne. Zakladovy olej, z ktoreho sa vyrabaju je mineralny, rozdiel je v aditivach ake vyrobca dava a v akom pomere. PRETO ZIADNY vyrobca neudava tento udaj. Ak zmenis olej nic sa nestane, akurat z prechodu od mineralneho k plne syntetickemu je potreba znizit interval vymeny oleja. Rovnako udaj 5w-40 nie je vyrobcom udavany. Co vyrobca vsak udava su normy, ktore vznikli z roznych automobiliek ako ACAE, SAE atp. Kludne mozes naliat 10W-40 po 5W-40 atp. Ak budes splnat normy ako SAE, VW, ACEA. Kedze kazdy olej ma podla viskozity trochu odlisne vlastnosti, tak sa treba zamerat na to co chces docielit.
Uživatelský avatar
MichalCZ40
Příspěvky: 18
Registrován: sob srp 15, 2015 4:45 am

Re: aky olej do motora 2.9 CRDI

Příspěvek od MichalCZ40 »

Já koupil http://www.eurol.com/en/37-products/669 ... 5w-40.html a plná spokojenost. Kia Carnival 2,9 CRDi je po pár desítkách km hned živější a teď před zimou bych tam tuhý oleje nelil. S olejovým filtrem a termostatem do chladicího okruhu jsem se vešel do 1000,- Kč včetně dopravy až do domu. Koupil jsem 2 čtyřlitrovky a v jedné ještě zbylo trochu na dolévání - naštěstí s tím problém nemám. Rozhodně neplatí, že čím dražší olej, tím kvalitnější. Pro KIA Carnival CRDi - tedy od roku 2001 s common rail - určitě doporučuji častější výměnu oleje (7000 - 10000) a tedy plnou syntetiku.
Odpovědět