teplota carnival I

Odpovědět
drobek
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 04, 2010 8:08 am

teplota carnival I

Příspěvek od drobek »

Zdravím všechny příznivce značky KIA.Letos jsem koupil carnivala r.v. 2001 2,9td začla zima a mám potíže s topením a celkově se zahřátím motoru na provozní teplotu.Chladič jsem z půlky přikryl a nic,tak jsme vyměnili termostat novou nápln a žadná změna.No prostě strašně dlouho to trvá než se zahřeje a to pouze za jízdy a když už jo a zůstanu stát tak to zase na volnoběhu schladne na minimum.Bohužel mě už nic nenapadá co by to mohl být za problém,tak se obracím s prosbou tady na forum jestůi náhodou někdo nemá větší zkušenosti.Předem děkuji za jakykoliv návrh nebo radu.
Reklama
 

mufik
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 19, 2013 6:47 am

Re: teplota carnival I

Příspěvek od mufik »

Mám ten samý problém,strašně málo to topí.Po zakrytí celého chladiče,výměně termostatu a zakrytí vstupu do intercooleru se to trochu zlepšilo,nicméně je to pořád slabota.Vzduch z topení jde jenom vlažný.Napadlo mě že je někde nějaké odvzdušnění,ale nic jsem nenašel.Další možnost je že se nedostatečně otvírá ventil topení,nebo nedovírá klapka pro přívod chladného vzduchu.Ono to ale topí slabě i při uzavřené cirkulaci vzduchu,takže klapka asi ne.Zajímalo by mě jestli to tak mizerně topí i u ostatních Carnival 1/2,9 td.
Odpovědět