Nový Carens 1,7 CRDi Comfort+ - Vaše zkušenosti

Odpovědět
FireHorse
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 05, 2014 9:08 am

Nový Carens 1,7 CRDi Comfort+ - Vaše zkušenosti

Příspěvek od FireHorse »

Zdravím,

chystám se pořídit nové auto do rodiny. Po 4 týdnech uvažování padla volba na nový Carens v 1,7 CRDI. Z hodně zdrojů jsem slyšel, že je to velice povedené auto. Mě vyhovuje hlavně prostorem (doposud mam scenic r.v. 2001) a samozřejmě cenou a výbavou. Svezení bylo pro mě opravdu komfortní a tiché, jediné co se ozývalo při otáčkách, byl dieslový motor ve vyšších otáčkách.

Chtěl bych se obrátit na lidi, kteří už mají s autem zkušenosti. Je auto spolehlivé a bezproblémové jak jsem se dočetl? Dle ceníků v servisu, vychází, že na údržbě bych mel do auta nasypat za 30 000km asi 4 000,-.

Děkuji za veškeré informace. Myslím, že poslouží i dalším....
Reklama
 

Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Carens 1,7 CRDi Comfort+ - Vaše zkušenosti

Příspěvek od Amalfi »

Ahoj, mame Carense od cervna - vybava Comfort Plus a zatim pohoda. Garancky jsou levne, protoze kazda licha je jen a pouze vymena oleje - a to i u benzinu. Dalsi veci jako filtry atp se resi pri sudych. (co 2 roky nebo 40tkm u benzinu). Takze ta cena bude jen pro prvni dva roky. Pak bude vyssi - brzdy atd. - ale tyhle informace co se u kolikate prohlidky dela jsou v manualu. Jinak pri nasi vybave - tam je prace zdarma, u vybavy Exclusive je tusim zdarma i material, krome provoznich kapalin (olej, voda do ostrikovacu, chladici kapalina, brzdovka atp.). I toto rozhodlo pro Carens.
Nevim jak jsi nakonec koupil nebo ne, ale co se tyce interieru - ten pusobi rozhodne hodnotneji nez Ceed. Vybava je dobra a co se tyce pohodli - jsem kus chlapa a v pohode jsem cestoval vzadu, jako spolujezdec i jako ridic. Nikde mi nic nevadilo, auto mi prijde fakt pohodlne vzhledem k cene. Rychlost ochlazeni interieru je super - rekl bych je na tom stejne jako Outlander, tudiz rozhodne lepe nez Hyundai i20.
Co se mi libi na tomhle aute je podvozek. Sice ma velky rozvor, ale prijde mi mozna i diky tomu komfortni. Proste nerovnosti silnice nepusobi nejak rusive - auto se pres ne prenese a zvlada je v pohode a to i v zatackach. Tady zalezi ale i na velikosti disku - my mame 16". U Exclusive pokud jej budes brat jsou tusim 17" a s tim nemam zkusenosti.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
Odpovědět