Carens - servisni prohlidka

Odpovědět
paf
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 19, 2009 10:25 pm
Bydliště: Praha 9 Vysocany
Kontaktovat uživatele:

Carens - servisni prohlidka

Příspěvek od paf »

Zdravim, nevite nekdo, jak je to se servisnimi prohlidkami u Carens rv2008 2.0 CRDi ?
Hlidam si to podle servisni knizky, kam mi pri prodeji napsali prohlidku po 20tis. km, ale v manualu jsem narazil na to, ze je uveden interval 15tis. km. Jaky je duvod, ze se pri prodeji uvadi delsi interval, nez je uveden v manualu?
PS: Obdobna diskuse byla uz i u Ceeda, ale taky bez podstatne informace.

Tak nevim...:(

paf
Reklama
 

Firge
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 10, 2005 11:25 am
Bydliště: CL

Re: Carens - servisni prohlidka

Příspěvek od Firge »

Zdárek, řekl bych držet se manuálu. Jelikoš interval výměny oleje je i u Shellu 15000km (doporučená), např. zapal .svíčky 30000 km, olej převodovka 90000 km. Vše odpovídá cyklu 15000 km. To že servis prodlouží prohlídku je jen ušetření na úkor zákazníka. Příklad: průměrný řidič najede ročně cca 10000 - 20000 km. Kolikrát se dostanete na bezplatnou garanční prohlídku dle dvouroční záruky ?? Z mé zkušenosti s KIA po dvou letech začínají menší problémy s motorem (spotřeba atd)
Po 7 letech začne od zadních lemů a podběhů koroze a problémy s strojním zavěšením. Nemluvím o hlavních čepech, které vydrží tak dva roky. Takže podle mého mínění čím častěji prohlídky a výměny filtrů atp. tím lépe a déle auto vydrží s tím že to leze do peněz. Je to přece jenom korejec a ne BMV či Mercedes. Tím nechci tuto značku hanit již po různých obměnách ji vlasním 10 let a zkušenost je holt zkušenost.
paf
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 19, 2009 10:25 pm
Bydliště: Praha 9 Vysocany
Kontaktovat uživatele:

Re: Carens - servisni prohlidka

Příspěvek od paf »

Preji prijemny den,
tak jsem zrejme zjistil o co se jedna.
Auta vyrobena v Koreji maji udajne jeste interval 15tis.
Auta vyrobena v Evrope maji uz nove 20tis. (napr. Ceed nebo Soul).

Prodejci se obcas pletou a do zarucniho listu uvadeji standardne 20tis. cyklus, coz maji zrejme zazite z prodeje Ceedu.
Odpovědět