Spotreba paliva leto/zima

bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od bohush »

pani, ja len pozeram ake tu mate uzasne spotreby.

ja mavam v lete od 6,4 do 7,5 a teraz v zime sa pod 8 neviem dostat. Zatial mam rekord 9,6, ale to bolo len na jednu nadrz. Mozno je to ale tym, ze jazdim kazde rano do prace len 5 km usek.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Reklama
 

petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od petokilian »

[quote]po nastartovani v zime teda teploty slusne pod nulou tak citim taky pach pri vyfuku inde od auta nic necitim, teda ako benzin... spotrebu si nekukam, vidim na stave nadrze ked dochadza dolievam, auto je na to aby slo nie na to aby stalo tak naco to kukat, ci raz idem 80-110km/h aby som usetril ked na druhy den budem davat dole tu audinu so soferom ktory telefonuje pri 120tke tak je jedno vraviet kolko spotrebujete a vobec otom pisat a porovnavat ked kazdy teda vacsina z nas jazdi ine trasy! ja jazdim denne (po-pia) pripadne kazdu druhu sobotu BB-ZV-BB cize to je tak priemerne 40km denne plus cez mesto az na moje sidlisko tak dajme tomu 50tku spravim denne s autom (a jazdim podla nalady, ked mam dobru hudbu nebojim sa ist na 130-160km/h na R1tke) ked mam den ze ma nic nerozhadze vleciem sa po tej ceste 110 km/h a divam sa ako ma predbieha vlastny tien - nudna jazda hehe. to je taka jazda ze na aute ani volant nemusim drzat. a uz vonkoncom nekukam na tu spotrebu, od oka viem ze je to dakych 7 litrov mozno teraz v zime robim tu stovku s nejakymi 8 litrami ale netrapim sa, auto potrebujem na zvezenie z bodu A do bodu B bez ohladu na to co mi to zozerie. (myslim pri Riu - kebyze ozaj nekukam na spotrebu tak jazdim s traktorom)[/quote]

awoj ja tiež nekukam spotrebu,zbytoćné by ma to draźdilo,z tym zapachom benzinu je to pravda ,ale je to lepśia voňa ako nafta,viac to źerie v zime ,normalka.ahojté.
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od petokilian »

Nazdarek,spotrebu nerieśim vobec ,keď mi dochadza idem tankovat ,nedraždim zmysly,zapach benzinu v zime je normalny ,zima je zima,tiež jazdim po mesté ccrk 5 km denné,spotreba neviem ale mi to vychadza asi tieź okolo 9 litrov.takźe hlavné aby nam to chodilo a štartovalo.čawes.Peto. :D
milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od milosh »

Jasna vec, drive jsem si to psal ale ted uz na to prdim, zacne blikat hladovy oko natankuju a jezdim dal :) ale cena skoro 30kc/litr naturalu nic moc, no porad lepsi nez v Praze :D
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od petokilian »

Ahojte,auti je na to aby jazdilo a nikdy ma nezklamalo keď ho potrebujem,na to som ho kupoval,poznam susedov čo si kupili nove auta a kukaju na nich z okna,keď sa ich opytam na ´ˇco je im to auto ,tak povedia ,źe oni len tak jazdiť nebudu,źe je drahy benzin,naćo si to potom kupoval ,že?hej v leté padne spotreba razantné dolu,ja som jazdil tak okolo 6 litrov.majté sa pekne ,awooooj.Peto.
nickey24
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 30, 2008 8:32 am

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od nickey24 »

Jen tak pro zasmani mam kolegu v praci,auto ma 5let a najeto 4500km.Kdyz koncime smenu tak me rekne at ho vezmu pod kopec,ze ho bolej nohy.Kdyz se ho ptam proc nejede do prace autem tak rika,ze prijede domu a nema kde zaparkovat...........ale na co ma auto to fakt nevim?Tak se asi resi ekonomicka krize. :lol: .
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od BatoNR »

predpokladam ze ten tvoj kolega teraz v zime ani neodhadzuje sneh z auta a ma na nom uz slusnu kopku snehu.

Jaaaaj takychto sviatocnych vodicov vobec nechapem. Iba co zbytocne blokuju parkovacie miesto. Najme teraz v zime je to vidiet, ze kto auto pouziva a kto ho ma len na parkovanie.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od aladinos »

Sice neviem kolko l mam spotrebu ale na plnu nadrz az pokym nezasvieti kontrolka najazdim :
leto: 480-510 Km
zima:400-450 Km :roll:

Kolko najazdite Km na plnu nadrz, prosim uvedte ci mesto/mimo mesto a ci jazdite na spotrebu alebo mate tazku nohu.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od petokilian »

Nazdar tak v zime asi 480,v lete 550 km,vetšinou jazda v mestě,ked je dlhśia trasa aj viac.jazdim pijanko ,žiadne preteky a štarty na časy.na spotrebu nepozeram,jazdim.čawes Peto. :)
mawerik
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 18, 2010 2:07 pm

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od mawerik »

No ja mam:
v lete po meste zriedka 800km to je cca 5,5 l/100km ale vacinou 700 km cca 6,5 l/100km
v zime po meste do 600km cca 7,5 l/100km
v zime mimo mesta do 800 km podla toho ake zdialenosti a ci je sucho alebo sneh...

buduci mesiac idem cipovat na 137 Hp uvidime co to spravi zo spotrebou
Kia Rio II 1,5 CRDi 81kW (104kW) r.v. 2006
Chiptuning 1.3.2010, 53000 km
104kW, 142k, 314nm
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od eMKejx »

neviem jak to vypocitat ale som si meral pri natankovani 19L benzinu (95tky), dojazd cez 280km... jazdim BB, BB-ZV-BB (pon-pia)... R1 davam 110-160km/h (viem nie podla predpisov...) a v meste viem tiez dupnut na plyn a aj pri pohynani s krizovatiek... cize si myslim velmi slusna spotreba to vychadza od oka pod 8 litrov vsak?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od BatoNR »

Viem, ze oficialna metodika vypoctu spotreby je ina, ale ja spotrebu ratam jednoduchou trojclenkou.

Priklad mojho vypoctu spotreby na 100 km ukazem na tebe eMKejx:

280 km...............19 litrov
100 km................X litrov
--------------------------

..........100 / 280 = X / 19
...(100*19) / 280 = X
.................6,78 = X

Takze tvoja spotreba eMKejx je 6,78 litra na 100 km.

Viem tento postup vypoctu nie je zrovna idealny a ak mate k tomu nejake komentare tak si ich rad vypocujem a poucim sa, lebo matematicka logika nebola v skole mojou silnou strankou :D
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
mawerik
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 18, 2010 2:07 pm

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od mawerik »

to co si pouzil ty na vypocet spotreby je trojclenka....

no klasika
nadrz / pocet km na nadrz x 100 = spotreba v l na 100km
Kia Rio II 1,5 CRDi 81kW (104kW) r.v. 2006
Chiptuning 1.3.2010, 53000 km
104kW, 142k, 314nm
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od petokilian »

Nazdar,tak sa mi zdať že ked teraz jazdim na shell V-power,tak to lepśie chodi aj spotreba je menšia.motor ide tichućko,to je moj nazor.raz som zkusil Jurki,no nadhera ,ako keby som si dal petrolej.som spokojny s tym palivom.ako VY?
JSTB
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 19, 2009 1:30 pm

Re: Spotreba v zime

Příspěvek od JSTB »

Ahoj, jednoduchý výpočet spotřeby je když nakoupené litry vydělíme stovkami km. Takže když použiji výše uvedený příspěvek - 19l děleno 2,8O stovek km.
19 : 2.8 = 6,78
Odpovědět