KIA SOUL spotreba

Moderátor: Moderátoři

vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od vannilla »

Inak som rozmyslal,ci nachipovanim,by ta spotreba neklesla.Keby to bolo aspon pol litra,tak by sa to oplatilo nachipovat.

Skoda,ze som nemal viac penazi,ked som bral auto,ja som chcel diesel,ale mal som len tolko penazi,ze by som musel zobrat zakladnu vybavu a to som nechcel,tak som volil strednu vybavu benzin a asi to bola aj chyba. :)
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
Reklama
 

rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

toho týždńová spotreba po cca 300 km bola 7l/100km / žeby oteplenie ??? /
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od Nakerino »

ja mam zasa prazdnu nadrz a spravil som 415km zatial...ale este mi nesvieti...este tomu davam tak max 30... :-(
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
FilipePedro
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 27, 2010 2:51 pm
Bydliště: Drženice

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od FilipePedro »

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať že kvalitne Pneumatiky robia spotrebu o dosť nižšiu !!!
Kúpte si poriadne pneumatiky a nie šunty ak smiem poradiť !!!
odporúčam Dunlop SPT FASTRESPONSE Špica alebo Pirelli P6000 Viem a čo cena ! mi hneť poviete:Kto vyskúšal pochopil , Kto nevyskúšal nepochopí !!!
Veľmi krásni príklad je tento: Nanič vám bude zosilňovač domáceho kina za 4500 eur keď naň napojíte ako reproduktory z pouličného rozhlasu ?!!
Si myslite že je to blbosť ? Skúste a Uvidíte !!!
Kľudne vám padne spotreba aj pol litra na 100/km tiež pomáha čip tuning !!!
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

posledných 400 km , priem. spotreba 6,8 l :D , tak to teplé počasíčko a kľudné jazdy do práce sa vyplatili
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

aktuálna spotreba po najazdení Ďalších 5000 km bola podľa bločkov tankovania 7,41 l/100 km
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od wayo »

ja som meral a spravil som kludnou jazdou aj po vysokych kopcoch 6,8l takze spokojnost ale ked stupim na plyn aj 7,5l zasvieti :)
KIA SOUL 1,6 LX
stas.jan
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 26, 2012 10:46 am

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od stas.jan »

ahojte SOUL-aci, tak ja mam soula uz myslim ze treti rok, najazdene 29tis km a co sa tyka priemernej spotreby na jedno natankovanie cca 40-42l najazdim okolo 500-580 (raz sa mi podarilo najazdit 600) km. je pravda ze viac robim dlhsie trasy. mam benzin a so spotrebou som asi aj spokojny, ked som tak pozeral vase komenty :-) asi moj styl jazdy: jazdim tak v 2-3 tis otackach/min, tak som jazdil aj v zabehu. a tiez som si vsimol ze spotreba pri 100 km/hod je mensia ako pri 90 :-) neviem preco, ani vlecenie za kamionmi mi nepomohlo znizit spotrebu... ked som auto zabehol, tak som si dovolil vytocit auto az na 4,5 tis, hlavne v tedy, ked svieti kontrolka paliva a mam blizko benzinku :)
takze, ked to zhrniem a pri tankovani kukam na priemernu spotrebu vychadza mi to okolo 6,8 - 8 l/100 km podla sposobu jazdy
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

spotreba po najazdení ďalších 10000 km , aktualne 30000 km ,bola priemerne , podľa bločkov tankovania 7,5 l / 100 km
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

po dlhšej dobe tu fuknem dáky príspevok, aktuálna " letná " :P spotreba , po prepočítaní bločkov / 1.4. - 15.8. / po najazdení ďalších 4000 km / aktualne 34000 km / bola pre mňa prekvapujúca , to číslo mi doslova vyrazilo dych :lol: :shock: 6,52 l/ 100 km , tak to už ano :thu: , s takou spotrebou by som chcel jazdiť pravidelne, a to na 95 % boli trasy do práce a späť / 2 x 15 km / proste :sun: je leto , teplo , motor sa skoro zohreje :yes: , len tak ďalej moja :kia: :wink:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Sherkhan
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 10, 2012 11:03 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od Sherkhan »

Cavte pani, tak pozeram ze tu mate celkom vysoke spotreby tak som aj rad ze mam diesel, lebo so spotrebou som viac ako spokojny, nakolko jazdim 90% po meste kratke trasy co sa mi ani nestihne zohriat poriadne motor, a este som nemal vyssiu ako 6,6l

zatial som trikrat meral

1. meranie ked som ho kupil, jazdil som dost setrne a pomaly 5,47l/100km
2. odviazanejsia jazda, testy, par vyletov cez male karpaty 6,60l/100km
3. normalna jazda do prace par krat dialnica 6,00l/100km
4. teraz budem mat suprovu spotrebu pretoze mam skoro 700km a ukazuje mi kusok pod polovicu nadrze, tak sa tesim na vysledok
5. idem na silvestra do tatier tak som zvedavy ked sa vratim
Kučo
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 14, 2012 8:52 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od Kučo »

Zdravim, mám kia soul od 7/2009 najazdene 25000 km a spotreba cca 8,5 litra ale to je pochopitelne kedze z 95% sa jazdi mesto, a to denne 2x5 km :D Dali sme si s ňou aj menšiu túričku na východ slovenska a na jednu nádrž 48l sme prešli 730km a nieco aj zostalo, a kanistre pre istotu v kufri :) takže spotreba mi tam vychadzala 6,5 litra čo je pomerne slušné. Ale čakáme na koniec záruky a pojde to na plyn...
Axis551
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 15, 2015 2:26 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od Axis551 »

1.6 CRDi po dálnici s konstantní rychlosti 150 spotřeba 6.8 cesta Brno - Prostějov a zpět
tondis22
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 14, 2015 7:06 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od tondis22 »

Ludia ako ked toto tu citam,tak nechapem...ja mam Soulu 1.6 CVVT a jazdim bezne na 6,5 do 7L, v zime do 8 litrov,spotreba normalna....jqzdim malo,mam ju nieco cez 4 roky a najazdene 72 600km a som spokojny,jedine vyššiu spotrbu mala ked bola nova a taku spotrebu mal na nej aj moj 23 rocny brat,takze pani asi je na čase naucit sa jazdit ;)
Odpovědět