1.4 vysoká spotřeba

Odpovědět
Kšanda
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 14, 2015 11:27 am

1.4 vysoká spotřeba

Příspěvek od Kšanda »

Zdravím, rád bych se zeptal zda se s tím už někdo setkal, nebo alespoň dokáže pomoc. Kamarád si pořídil ceed 1.4 80kW a momentálně řeší vysokou spotřebu, podle PP je to zhruba něco kolem 8l/100km a co je ještě víc zarážející je, že na volnoběh každou druhou minutu dál roste. Zkoušeli jsme odpojit lambdu, zda tam není problém, ale beze změny. Podle svíček je směs Ok, nebo trošku chudší ale spíše bych řekl ok. A podle diagnostiky chyba P0172 jestli se pamatuji dobře, což by měl být MAF/MAP. Ale abych se přiznal nikde jsem váhu vzduchu nenašel, je umístěná někde jinde, nebo se jedná úplně o jiný senzor než je klasický průtokový válec za airboxem? Díky moc za každou radu
Reklama
 

whini
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 25, 2015 7:36 pm

Re: 1.4 vysoká spotřeba

Příspěvek od whini »

8L mi nepride extremne vela na bezin, ale neopisal si kde prevazne jazdi, mesto/mimo mesto/kombinacia. Zalezi aj na style jazdy. PP pocita priemernu spotrebu pri stojacom aute inak ako pri jazde, tak nevadi ze ten udaj rastie. Dolezity je skor udaj aktualnej hodnoty a mal by ukazovat udaj "cislo L/hod". Vaha vzduchu tam urcite bude treba lepsie hladat ;) ked najjdes, tak precistit.
Kšanda
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 14, 2015 11:27 am

Re: 1.4 vysoká spotřeba

Příspěvek od Kšanda »

Díky moc za odpověď. Jezdí z 95% město a aktuální spotřeba ukazuje 0.0L/h jen mi přišlo divné, že za jízdy ta průměrná klesna až třeba pod 7l/100km, ale na místě začne růst s každou druhou minutou o 0.1. Jinak, vážně jsem tu váhu nenašel a díval jsem se všude. Samozřejmě nesundaval jsem sací parohy, jednak na svým autě si dovolím všechno, ale to je Tipo r.v91 a tam nejde nic zkazit a pokud, tak to pokazím sobě.. a za 2. nemyslím si že by se váha vzduchu tak jak ji znám vešla zrovna tam :) každopádně pokud říkáš, že je to se spotřebou v pořádku, jsem jen rád a děkuji moc za odpověď, ještě bych uvítal kdyby někdo sdělil kde najít tu váhu :D
whini
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 25, 2015 7:36 pm

Re: 1.4 vysoká spotřeba

Příspěvek od whini »

Poziciu presne neviem, ale bude to multisensor vaha vzduchu a teplota nasavaneho vzduchu. Tak bude iba jeden.
Kšanda
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 14, 2015 11:27 am

Re: 1.4 vysoká spotřeba

Příspěvek od Kšanda »

Přesně takhle to mám v Tipu, teda..jmenuje se to čidlo teploty nasávaného vzduchu a je to obyčejný čidlo teploty, při výměně jsme se pak dost divil, že mě opařila voda :D Každopádně moc děkuju za radu, s tímhle se konečně bude možný posunout dál, alespoň pokud jde o vyčištění, či přeměření hodnot a výměnu :)
whini
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 25, 2015 7:36 pm

Re: 1.4 vysoká spotřeba

Příspěvek od whini »

A k tej spotrebe. Odhadujem, ze priemerna spotreba na TRIP sa pocita ako pomer najazdene km k spotrebovanemu palivu. A ked auto stoji, km nepribudaju ale palivo sa spaluje. Predpokladam, ze.keby si mal TRIP 50km tak spotreba bude stupat rychlejsie ako keby si mal 500km na TRIP. Mne to na auto pise pri zahriatom 0.7l/hod. Tebe asi spotrebu pod urcitu hranicu neukazuje.
Odpovědět