Výměna pylového filtru

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od Tomas80 »

Bez ohledu na to, ze vymena filtru se tu jiz resila a v dotycnem vlakne jsou i obrazky s navodem. Nevim co je za problem. Skocil jsem do Kelly, nahlasil rok, motor, vykon a vzdy jsem si odnesl ten spravny filtr, kterej tam pasoval.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Reklama
 

Miro123
Příspěvky: 10
Registrován: čtv úno 21, 2013 4:21 pm

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od Miro123 »

Dobrý deň mam americku verziu Sorenta 3,5 v6 chcel som vymenit peľový filter a už dvaja mechanici mi oznámili že to tam nieje....mimochodom to isté aj palivový... má niekto také skúsenosti ??? Dakujem
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od zdeny65 »

David-Petr píše:pozoruju zase velkej problém :D proč nevezmeš metr a nestrčíš ho do otvoru po filtru máš u svého auta tuším jen 3 filtry které tam pasujou nastuduj třeba na auto kelly mají tam vše podrobně rozmalované nebo ať ten kdo ti dodává ND ti doveze všechny vyber ten správnej a ostatní vrať nespoléhejte pořád na to že když to pasuje někomu do 2,4 tak mě to bude pasovat taky do 2,4 dost záleží na tom kam se to auto dováželo.
Zase rada nad zlato. Teď jsem kupoval hadry na motorku a velikosti jsou podle výrobců absolutně jiný. Nejsem takovej debilní, že si neumím změřit rozměry. Rozdíl mezi svinovacim metrem a mikrometrem je dost markantní, nebo ne? Auto bylo koupený v Čechách. A rozdílů bude tolik, že ani ve snu Tě to nenapadne. Není to první auto, který má s tímto problém. A jestli máš někoho, kdo má skladem deset druhů filtru a půjčí je na zkoušku, tak já ne. Servisy a prodejci dílů mi do zadku nelezou. Asi jseš holt jiná sorta 0:)
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od viita »

Tak jak to říkal David, já bych vyndal starý filtr, jdi za tím kdo bere třeba Auto Kelly, ať objedná všechny verze, dej si je vedle sebe , porovnej a ten správný si kup. Vím, že nepoškozené nenamontované obchdník vrátí Kellymu zpět. Jak to funguje u juiných dodavatelů-nevím. Přčedpokládám, že by měl některý pasovat.Jinak pylový filtr najdeš vzadu za odkládací přihrádkou- postup výměny už zde byl popsán.Divil bych se, kdyby tam nebyl, ale možné je vše.
Palivový filtr je přímo v nádrži u palivového čerpadla.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od zdeny65 »

viita píše:Tak jak to říkal David, já bych vyndal starý filtr, jdi za tím kdo bere třeba Auto Kelly, ať objedná všechny verze, dej si je vedle sebe , porovnej a ten správný si kup. Vím, že nepoškozené nenamontované obchdník vrátí Kellymu zpět. Jak to funguje u juiných dodavatelů-nevím. Přčedpokládám, že by měl některý pasovat.Jinak pylový filtr najdeš vzadu za odkládací přihrádkou- postup výměny už zde byl popsán.Divil bych se, kdyby tam nebyl, ale možné je vše.
Palivový filtr je přímo v nádrži u palivového čerpadla.
Já vím, kde ho najdu. Ale jak jsem psal, tak tam žádný nebyl.Proto jsem se ptal, jestli ho někdo nemůže změřit.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od viita »

Tak jsem si dal tu práci a pro Sorento Typ JC tedy 2,4 benzín, 3,5 benzín i 2,4 nafta do roku výroby 2006 jsou všechny kabinové filtry totožné- to platí i pro US verzi a mají rozměr 260 x 187 x 38 mm. Jiné jsou filtry pro verzi 3,3 a 3,8 benzín, tedy do 2006, pak jsou jiné to je jasné.
Ověřováno na Autokelly.cz a Rockauto.com
Mě tam tento filtr vždy bez problému pasoval a vím to, bo jsem ho měnil minulý týden.Ten starý mi tu ještě leží, rozměry odpovídají.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od zdeny65 »

viita píše:Tak jsem si dal tu práci a pro Sorento Typ JC tedy 2,4 benzín, 3,5 benzín i 2,4 nafta do roku výroby 2006 jsou všechny kabinové filtry totožné- to platí i pro US verzi a mají rozměr 260 x 187 x 38 mm. Jiné jsou filtry pro verzi 3,3 a 3,8 benzín, tedy do 2006, pak jsou jiné to je jasné.
Ověřováno na Autokelly.cz a Rockauto.com
Mě tam tento filtr vždy bez problému pasoval a vím to, bo jsem ho měnil minulý týden.Ten starý mi tu ještě leží, rozměry odpovídají.
Diky za info . Tak to zkusím . Mám už podobné zkušenosti z výměnou vodní pumpy . Taky jsem měl vše ověřeno a nakonec se musela dovézt z Německa . Všechno bylo podle kódů a tudíž to mělo pasovat . Ale opak byl pravdou . Díry byly jinak, nebyla totožná příruba . Nakonec se zjistilo, že ten motor co mám .,je přechod mezi modely a bylo hotovo . Proto to ověření .
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Ronny36
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 11, 2018 10:40 am

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od Ronny36 »

Cawte kluci,
mám podobný problém s vymenou kabínového na usa verzií Sorenta 2004, 3,5 V6.
Išiel som meniť filter a po odstrojení plastov som filter nenašiel ale ani žiadny otvor kde by sa filter mal vkladať..
Prikladám foto..
Viete mi s tým niekto poradiť?
Přílohy
received_2082772775070207.jpeg
received_2082772775070207.jpeg (181.59 KiB) Zobrazeno 13873 x
Mat
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 04, 2016 8:38 am

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od Mat »

Mam tu isto motorizaciu ale 2005 a mam ho tam v strede kde ty na tom ciernom plaste mas tie 3 biele pismena
Kiacik
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 07, 2018 11:03 am

Re: Výměna pylového filtru

Příspěvek od Kiacik »

Ja peľový filter mením pravidelne, asi každý rok, nakoľko som alergik a po roku, ak ho nevymením, tak mi slabšie fúka ventilátor a viac sa mi rosia okná. Pozri aj videá na https://dlhe-videa.sk/ a na erotiku https://dlhe-videa.sk/erotika/
Odpovědět