spotřeba

lmaslanak
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 02, 2007 11:52 am

Příspěvek od lmaslanak »

Picanto LX+ má 5000 Km přinormální jízdě žere 5 litrů a při stylu jizda vytáření motoru a rychla jízda 5,5 až 6 litrů. Dávám tam 100 oktanový benzi, takže 140 vytáhne bezproblému. Jak dostávalo Natural 95 tak se rozjed bylo problém na 120.
Reklama
 

Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Mám s litrovým motorem spotřebu 5,5 - 5,9l. ( najeto 20 000 ).A to i na dálnici při 120-140km/h (tachometrových).Je to o lehké noze na plynu a na brzdě a využití točivého momentu,který má (dle měření) vrchol při jiných otáčkách než bývá uváděno. [URL=http://ukazto.com/?img=charakterystyka_silnika-jo61.jpg][IMG]http://ukazto.com/img_small/charakterys ... a-jo61.jpg[/IMG][/URL]
lmaslanak
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 02, 2007 11:52 am

Příspěvek od lmaslanak »

Problém je v tom ,že já nemám otáčkoměr a auto se teprve zajíždí ,protože těch 6000 ci bude mít je málo.
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Ani já nemám otáčkoměr,ale dá se to vypočítat. Pokud máš zájem,mohu ti na mail poslat návod nebo tabulku.
lmaslanak
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 02, 2007 11:52 am

Příspěvek od lmaslanak »

Zájem by jsem měl můj e-mail: colneo@atlas.cz
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Teď v létě jsem měl při posledním měření spotřebu 5,4 l . Jezdím s plně obsazeným autem,což asi dá litrovému motoru zabrat.Věřím,že kdybych jezdil sám,dalo by se spotřeby uváděné výrobcem dosáhnout.
Dudasek
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 07, 2007 12:08 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

spotreba

Příspěvek od Dudasek »

Nase auto ma prumernou spotrebu, co si teda pocitam okolo 5,85l/100km(prumerna) Zalezi taky jak s tim jedu, a jestli jedu ja nebo pritelkyne. Nekdy jezdim na spotrebu a nekdy se mu musi protahnout sunky, takze jezdim stridave. Vice na spotrebu, ale jednou za cas ho protahnu. Jednou jsem mel i spotrebu 5,4l/100km, jezdeni pres mesto a trochu delsi trasa, ale snazim se jezdit sporive, takze to mam casto pod 6l. Kdyz se zadari, tak i 5,5l. Plnim vzdycky do plneho. A dojizdim na rezervu, dojezd mam prumer 490 km a v nadrzi mi zustava prumerne 4l nekdy vice, nekdy mene 8) Tak si myslim, ze kdyz se plynovy pedal moc nemacka naplno, a nevytaci se moc motro, tak se to da korigovat na tech 5,5l/100km. Ale ted v zime to bude horsi :(
Dudas (KIA Picanto 1,0 LX+)
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Spotřebu také výrazně ovlivňuje tlak v pneu. ( valivý odpor ).
lmaslanak
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 02, 2007 11:52 am

Příspěvek od lmaslanak »

Ono to chce chlapi trochu zajet. Když jsem jel do Ostravy do Prahy tak mi to na dalnici do kopce netáhlo. Tak jsem musel podřazovat a měl jsem pedal až na podlaze. Udávaná spotřeba byla 8,75l/km, jsem myslel že mě obulí. Jsem mohl jet nečím silnějším. Pakpři prumerné rychlost po dálnici 140 km/h byla spotřeba 5,4l/km.
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Je to tak. Teď jsem jel Lbc - Vysočina, plně obsazen, ve větších kopcích za 4, ale stále 120km/h za 5,3l. Když vypneš rádio, tak slyšíš, v jakých otáčkách je tomuto motůrku nejlépe.
vyskar
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 24, 2009 8:44 pm

Re: mno nevím, já s tím lítám 160 a baští 95ku

Příspěvek od vyskar »

lmaslanak píše:Picanto LX+ má 5000 Km přinormální jízdě žere 5 litrů a při stylu jizda vytáření motoru a rychla jízda 5,5 až 6 litrů. Dávám tam 100 oktanový benzi, takže 140 vytáhne bezproblému. Jak dostávalo Natural 95 tak se rozjed bylo problém na 120.
:D :D :D
topolino
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 12, 2009 8:50 pm

Re: spotřeba

Příspěvek od topolino »

Dobrý den,pár dnů mám Picanto 1,0,Active Plus,zatím se seznamujeme.Mám jeden dotázek-máte někdo zjištěno,kolik ještě cca zbývá v nádrži litrů,když se rozsvítí kontrolka,že dochází benzín??Buďto jsem nedotankovala až po okraj-nebo se snad ta kontrolka rozsvítila tak při zbytku v nádrži asi 9-10 litrů???
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Re: spotřeba

Příspěvek od nocnik511 »

[quote="topolino"]Dobrý den,pár dnů mám Picanto 1,0,Active Plus,zatím se seznamujeme.Mám jeden dotázek-máte někdo zjištěno,kolik ještě cca zbývá v nádrži litrů,když se rozsvítí kontrolka,že dochází benzín??Buďto jsem nedotankovala až po okraj-nebo se snad ta kontrolka rozsvítila tak při zbytku v nádrži asi 9-10 litrů???

ahojík, nádrž je u pikanta 35litrů, rezerva 5-6litrů...na to, kdy se rozsvítí kontrolka má dost vliv to, jestli jedeš z kopce/do kopce, do zatáček..apod., když pojedeš po rovný dálnici a zbytek pohonných hmot v nádrži nebude v pohybu, rozsvítí se při nižším stavu, než v případech výše :wink: standartně radši počítej s 5litry rezervy...více info na http://www.kia-club.org/portal.php
stevedark
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 29, 2011 5:04 pm

Re: spotřeba

Příspěvek od stevedark »

popravde od doby co jezdim na etanol tak to uz nehlidam. Nastesti jsou okolo nas pumpy kde ho maji vsude.
v-a-s-e-k
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 13, 2012 9:41 pm

Re: spotřeba

Příspěvek od v-a-s-e-k »

ali píše:Ahoj, jsem z toho trochu vedle, myslíš si ža má má na tu moji spotřebu vliv klimatizace? Byla teď pořád puštěná.
To se nediv klima je znát na spotřebě i výkonu motoru.
Odpovědět